Alexa

Tufan Gündüz: Beni bir Türk defnetsin

Prof. Dr. Tufan Gündüz katıldığı TV programında anlattığı bir hatırasıyla duygulu anlar yaşandı.

banner327
Prof. Dr. Tufan Gündüz katıldığı TV programında anlattığı bir hatırası herkesi göz yaşına boğdu. 

Bosna'da yaşayan bir Türk gencinin Tufan Gündüz'e anlattığı yaşlı bir Boşnak'ın vasiyeti stüdyoda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

Gündüz başından geçen bir hadiseyi şöyle anlatıyor:

Bir sempozyum dolayısıyla  Bosna'da bulunuyordum. 22-23 yaşlarında bir genç yanıma geldi. Tanıştık, öpüştük, koklaştık... Hocam size bir şey anlatmak istiyorum. dedi. Sizin televizyonda anlattığınız hikayeyi dinledim;  yahu hocada çok abartmış diye düşündüm önce. Sonra defalarca seyrettim ve şu bosna'ya bende gideyim bakalım, anlattığı gibi mi? demiş. Bosna'ya gelmiş. Biraz gezmiş, doşmış sonra visoko şehrine yerleşmiş. Bu anlattığım çocuk halen o şehirde yaşıyor.

Visoko'da müslüman gayri müslüman karışık bir şehir. Yani sırpların da olduğu bir şehir. Orada ayakta durmaya çalışıyor. Küçük işler yapıyor bu çocuk.

Bir gün bir müslüman aile bu çocuğun yanına gelmiş. Demişler ki, bizim cenazemiz va seni oraya götürmek istiyoruz. Çocuk, neden ben demiş. ailenin bir büyüğü vefaat etmiş. vefaat ederken beni bir türk defnetsin demiş.cenaze namazı kıldırmayı bilmiyorum ki demiş. Sadece fatiha okuyabilirim demiş. ve çocuk gidiyor sadece fatiha okuyor.

Kardeşim tarih bizi çağırıyor...

İşte Prof. Dr. Tufan Gündü'ün o videosu...

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salihbozkurt
Salihbozkurt - 3 yıl Önce

CUMANIZ DUALARINIZLA HAYIRLI BEREKETLİ OLSUN