Turgutlulu Jandarma Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin Unutulmadı

Milli ve manevi duygulara hassasiyetle yaklaşan Manisa Büyükşehir Belediyesi, önemli bir çalışma başlattı.

Kapsam 11.11.2022, 23:11
Turgutlulu Jandarma Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin Unutulmadı

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Turgutlulu Jandarma Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'i, Manisa Büyükşehir Belediyesi unutmadı. Şehadetinin 10. yılında Turgutlu’da şehidimizin isminin verildiği okulda, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlid-i Şerif okutuldu ardından da pilav hayrı yapıldı.

Milli ve manevi duygulara hassasiyetle yaklaşan Manisa Büyükşehir Belediyesi, önemli bir çalışma başlattı. Vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimizi unutmayan Büyükşehir Belediyesi, şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde anma programı düzenliyor. Bu kapsamda Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Turgutlulu Jandarma Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'e şehadetinin 10. yılında bir anma programı düzenlendi. Programa, aziz şehidimizin annesi Nevin Çetin, babası Abdullah Çetin,  kardeşi Pınar Çetin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Halil Konuş, AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Turgutlu Temsilcisi Ahmet İlter, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Gökhan Aslan ve vatandaşlar katıldı.

Eller semaya açıldı, dualar edildi

Yoğun katılımla gerçekleşen programda Mevlid-i Şerif okutuldu. Ardından eller semaya açılarak şehidimiz Çetin’in ruhuna ithafen dualar edildi. Daha sonra ise Manisa Büyükşehir Belediyesi Mobil İkram Aracı ile pilav hayrı yapıldı.

Duygu dolu anlar yaşandı

Şehidimizin rahmetle anıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı. Bu anlamlı program nedeniyle memnuniyetini dile getiren şehit Çetin’in anne ve babası, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Turgutlu Temsilcisi Ahmet İlter, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Program sonunda Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, şehit Çetin’in annesine Yasin-i Şerif ve Türk bayrağı takdim etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)