Türkiye'de Kutuplaşmanın Boyutları Araştırma Sonuçları

“Türkiye’de Kutuplaşmanın Boyutları 2020” araştırmasının sonuçları, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 22 Aralık 2020 Salı günü yapılacak çevrim içi basın toplantısında açıklanacak.

Kapsam 21.12.2020, 10:58 21.12.2020, 11:04
Türkiye'de Kutuplaşmanın Boyutları Araştırma Sonuçları

Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmaya Yönelik Stratejiler ve Araçlar Projesi (TurkuazLab) kapsamında yapılan çalışma, Marshall Fonu (GMF – The German Marshall Fund of the United States) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-Göç) tarafından İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı’nın (SIDA) finansal desteği ile yürütüldü.

Araştırma, Türkiye’nin 18 yaş üstü nüfusunu temsil eden 4000 kişiyle, 29 ilin mahalle ve köylerinde Kasım-Aralık aylarında yapılan yüz yüze görüşmelerle gerçekleştirildi. İlki 2015 yılında, ikincisi 2017 yılında yapılan araştırma, 2020 yılında da dikkat çeken bulguları ortaya koyuyor.

Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmaya Yönelik Stratejiler ve Araçlar Projesi (TurkuazLab) Türkiye’deki kutuplaşma konusunun detaylı fotoğrafını çekiyor. Araştırma sonuçları, Proje Bilimsel Koordinatörü Prof. Dr. Emre Erdoğan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci ve Marshall Fonu Ankara Ofisi Direktörü Özgür Ünlühisarcıklı’nın sunumlarıyla gerçekleşecek. 22 Aralık 2020 Salı günü İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenecek çevrim içi toplantı ile araştırma sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak. 

Türkiye’deki kutuplaşmanın boyutlarının açıklanacağı çevrim içi basın toplantısına katılımınızdan memnuniyet duyacağız. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)