Türkiye'de Ölüm Nedenleri

Türkiye'de ölümlerin sadece terör saldırılarıyla sınırlı olmadığını belirten Güldane Kaya, "Nerede ihmal, tedbirsizlik, denetimsizlik, güvenlik zafiyeti varsa orada ölüm, acı, kan ve göz yaşı var." dedi.

Kapsam 28.09.2019, 22:55
Türkiye'de Ölüm Nedenleri

Ölümlerin sadece terör saldırısından ibaret olmadığını ifade eden Güldane Kaya, Nerede ihmal, tedbirsizlik, denetimsizlik, güvenlik zafiyeti varsa orada ölüm olduğunu belirtti.

Bir yanda terör saldırılarıyla, diğer yanda trafik kazalarıyla, kadın ve sokak cinayetleriyle, iş kazalarıyla, maden ocağı kazalarıyla, suda boğulmalarla her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiğini  belirten Kaya, "Öyle ki sabah evden çıkıp akşam eve geri dönüp dönmeyeceğimiz bir ortamda yaşıyoruz. Her an bir trafik kazasına veya nereden geldiği belli olmayan bir kaza kurşununa kurban gidebiliriz." dedi.

Son on yılda trafik kazalarında 52 bin 95 kişi hayatını kaybettiğini, 2019'un ilk altı aylık döneminde ise bin 53 kişi yaşamını yitirdiğini dile getiren Kaya, "2019 yılının ilk altı ayındaki iş kazalarında 840 kişi hayatını kaybetti. 17 yılda 15 bin kadın cinayete kurban gitti. Ülkemizde suda boğulmalar da ayrı bir dram konusu! Ne yazık ki her yıl 900 kişi suda boğularak yaşamını yitiriyor. "Acılar ve ölümler" ülkesi olduk." dedi.

Türkiye'de Ölümlerin Nedeni Nedir?

- Terör saldırısı sonucu şehit olanlar...
- Balkonda otururken, maganda kurşunuyla vurularak ölenler...
- Yolda giderken başına tabela, saksı, buz parçası gibi cisimler düşerek ölenler...
- Düğünlerde havaya sıkılan kurşunla ölenlerin sayısı
- Sahte içkiden ölenlerir sayısı
- Sokak çatışmasıyla ölenler sayısı

- Kadına şiddet sonucu ölenlerin sayısı
- Trafik kazalarında ölenlerin sayısı
- Maden ocaklarında ölenlerin sayısı
- İş kazalarında ölenlerin sayısı
- Damdan düşerek ölenlerin sayısı
- Suda boğularak ölenlerin sayısı

Güldane Kaya'nın yazısının tamamı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)