Türkiye’nin Bebek Çocuk Moda İhracatı Büyüyor

37.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde, 80 ülkeden 5 binin üzerinde ulusal ve uluslararası alıcı ile 200’den fazla markanın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Kapsam 10.05.2019, 12:16 10.05.2019, 12:33
Türkiye’nin Bebek Çocuk Moda İhracatı Büyüyor

37.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde başlıyor.

80 ülkeden 5 binin üzerinde ulusal ve uluslararası alıcı ile 200’den fazla markanın katılımı ile gerçekleştirilecek. Fuarda 0-16 yaş grubu sonbahar-kış sezonu çocuk hazır giyim ve aksesuarları ile abiye tasarımlar sergilenecek. 

Türkiye ekonomisi için stratejik öneme sahip hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) verilerine göre ülke genelinde irili ufaklı 36 bin civarında işletmede 40 milyar dolarlık üretim yapıyor. 2018 yılında 17.6 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşan sektör, SGK verilerine göre yılı 525 binin üzerinde kayıtlı istihdam ile kapattı ve Ağustos- Aralık döneminde her ay ortalama 5 bin yeni istihdam sağladı.

Bebek ve çocuk tekstili ise son dönemde ihracatta büyüme kaydetmeye devam eden ve tüketicinin en hassas olduğu ürün kategorileri arasında yer alıyor. Bu yıl 26-29 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 37’nci kez düzenlenecek İstanbul Kids Fashion, yüzde 44 uluslararası, yüzde 56 yerli ziyaretçi dağılımı, Dünya ve Türkiye’de fark yaratan çocuk giyim markaları ve geniş yelpazede ürün dağılımıyla, Türkiye’de uluslararası platformda bebek ve çocuk moda  sektörüne yönelik yapılan en uzun soluklu ve en büyük fuar organizasyondur.

80 ülkeden 5 binin üzerinde ulusal ve uluslararası ziyaretçi katılımı bekleniyor…

Türkiye’nin dünyanın en fazla bebek giysisi ve aksesuarı ihraç eden ülkeleri arasında 10’uncu sırada yer aldığına dikkat çeken İstanbul Kids Fashion Marka Direktörü Hatice Dinçer, “Hazır giyimde dünyanın yedinci, Avrupa’nın ise ikinci büyük ülkesi konumunda olan ülkemiz, bebek ve çocuk tekstilinde en çok tercih edilen ham madde olan pamuk üretiminde ise dünyada beşinci sırada yer alıyor. Geçen yıla oranda yüzde 17’lik artışla 270,3 milyon dolara yükselen pazar, toplam hazır giyim ihracatında da yüzde 1,6’lık bir paya sahip durumda. İstanbul Kids Fashion’da en trend sonbahar-kış koleksiyonları ile abiye tasarımlar sergilenecek. 12 bin m2 alanda gerçekleşecek fuarımıza 200’den fazla marka katılacak. Bu yıl çocuk modasında ticaretinde yön verek isteyen başta BDT, Kuzey Afrika ve Orta Doğu olmak üzere, 80 ülkeden 5 binin üzerinde ulusal ve uluslararası alıcının, yüksek kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlar ile tedarik etmek için, İstanbul Kids Fashion’u ziyaret etmesini bekliyoruz” dedi.

Kumaş Boyalarıyla Kendi Renklerinizi Yansıtın

Fuar boyunca yoğun görüşmeler gerçekleştirecek olan ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmeleri ve farklı bir deneyim yaşamaları adına özel bir alan oluşturulacak. Dileyen ziyaretçiler, kumaş boyalarıyla duvar ve masalarda yer alan henüz renklendirilmemiş çocuk koleksiyonlarını boyayabilecek ve kendi İstanbul Kids Fashion koleksiyonlarını oluşturma şansı bulacaklar.

Yorumlar (0)
açık