Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nın Düzenlediği Türk Dünyası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği Türk Dünyası Eğitim Bilimleri Ve Sosyal Bilimler Kongre’sine Yılın Türk Dünyası Etkinliği Ödülü Verildi.

Kapsam 22.02.2021, 10:45 22.02.2021, 11:12
Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nın Düzenlediği Türk Dünyası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği Türk Dünyası Ödülleri Töreni’nde 3. Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi "Yılın Türk Dünyası Etkinliği Ödülü"ne layık görüldü.

Bilindiği gibi Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) ve Türk Eğitim-Sen 12 Kasım 2020 tarihinde “2020 Bilge Tonyukuk Yılı” anısına 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi düzenlendi. 

Türk bilim hayatına, Türkiye ile Türk Dünyası arasındaki kültürel işbirliğine katkılar sunması amacıyla düzenlenen

Kongreye; Arnavutluk, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova, KKTC, Özbekistan, Rusya, Türkiye, İran, Almanya, ABD, Hindistan, Kırgızistan dahil 13 ülkeden 422 bildiri özeti gönderilmiş bunların 318’i kabul edilerek kongrede yer almıştır. 

Bu bağlamda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Başkanlığı'nın bu yıl 7 incisini düzenlediği Türk Dünyası Ödülleri Töreni’nde, 3. Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi "Yılın Türk Dünyası Etkinliği Ödülü"ne layık görüldü.

Genel Başkanımız Talip Geylan'a Yılın Türk Dünyası Etkinliği Ödülü, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ömer Şanlı tarafından takdim edildi.

Genel Başkanımız Talip Geylan yaptığı konuşmada; "Türk Dünyası Ödülleri Töreni’nde bulunmaktan onur duyuyorum. Türk Eğitim Sen ve UAESEB olarak düzenlediğimiz 3. Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Türk Dünyası Ödülleri Töreni’nde, ‘Yılın Türk Dünyası Etkinliği’ ödülüne layık görüldü. Bu ödülü vicdanı hür, irfanı hür, fikri hür nesiller yetiştirmeye ant içmiş Türk öğretmenlerine ithaf ediyorum.

Geleneksel olarak düzenlediğimiz kongrelerimizin bilim hayatına önemli katkılar sunacağına, Türkiye ile Türk Dünyası arasında fikri ve duygusal işbirliklerini artıracağına inancımız tamdır.

Bu güzel organizasyonda emeği geçen İstanbul İl Başkanı Sayın Kazım Erdi Aktunç’a teşekkür ediyorum. Ayrıca kıymetli Genel Başkanımız sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın şahsında Türk gençliğinin yetişmesi ve daha güçlü Türkiye emelinde emin adımlarla yürümesi için gayret gösteren bütün genç kardeşlerimi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)