Alexa

Ülkü Ocaklarında Seminer: Ülkücü Nesillere İhtiyaç Var

Ülkü Ocakları seminer çalışmalarına devam ediyor. gelecek nesillerin yetişmesinde önemli katkı sağlayan Ülkü Ocakları Türk gençliğinin şuurlanmasında önemli etkiler oluşturuyor.

Ülkü Ocaklarında Seminer: Ülkücü Nesillere İhtiyaç Var

Kocaeli Ülkü Ocakları tarafından eğitim seminerleri devam ediyor. Ülkücü gençlere yönelik onganize edilen seminerde Alparslan Türkeş'in bir eseri olan Dokuz ışık Doktrini ve İslam'ın şartları işlendi.

Kocaeli Ülkü Ocaklarının bu haftaki konuğu Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yaşar ŞANLI oldu.

Şanlı gençlere verdiği seminerde Ülkücü Hareketi Güzel Ama Zorlu Günleri Beklediğini söyleyerek konuşmasını şöyle devam ettirdi.

Başbuğumuz Hacı Alparslan Türkeş’in ortaya koyduğu 9 ışık: 1- Milliyetçilik  2- Ülkücülük  3- Ahlakçılık  4- İlimcilik  5- Toplumculuk  6- Köylücülük  7- Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik  8- Gelişmecilik ve Halkçılık  9- Endüstricilik ve Teknikcilik maddeleri yanında “Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslümanız” sloganını kullanarak hareketin ideolojisini genişletmiştir. Seyyid Ahmet Arvasi ve Dündar Taşer gibi ideologların girişimleriyle “Türk-İslam Ülküsü” hem İslam’ın prensiplerini hem de Türklük gurur ve şuurunu ön planda tutmaktır.

Ülkücü Hareketi zorlu günlerin beklediğini sabrettiğimiz halde güzel günlerin olacağını belirterek;Türkiye'nin ülkücü nesillere hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğunu, çok çalışmak gerektiğini, her alanda en iyisi ve parmakla gösterilmesi gereken ülkücülerin yetişmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 21:31
YORUM EKLE

banner325