"Ülkücüler İşini Yarım Bırakmaz"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Bir ülkücü başladığı bir işi yarım bırakmaz’ sözleri bu tür saldırı yapmak için fırsat kollayanlara bir destek olarak algılanmıştır.

Kapsam 11.03.2017, 00:43 11.03.2017, 00:56
"Ülkücüler İşini Yarım Bırakmaz"

Milliyetçi Hareket Partisi’nin eski milletvekillerinden Sinan Oğan, Niğde'de katıldığı anayasa değişikliğine ilişkin bir konferansta saldırıya uğradı. Sinan Oğan’a yapılan bu saldırının önündeki kürsünün devrilmesiyle kaldığı bilinmektedir.

Sayın Oğan yatıştırıcı bir üslup kullanarak olayı geçiştirdi. Aslında bu saldırı o salonda bulunan tüm insanlara yapılan bir saldırıdır.

Bu tür saldırıların ‘Demokratik hak’ olarak görülmesi hukuk devletiyle bağdaşır hiçbir tarafı yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Bir ülkücü başladığı bir işi yarım bırakmaz’ sözleri bu tür saldırı yapmak için fırsat kollayanlara bir destek olarak algılanmıştır. Ve Ardından Halaçoğlu ve Ümit Özdağ olayı patlak verdi…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalif ve Hayır’cı kesimle ilgili konuya sosyal medyada ki hesabından yeniden tekrar yaparak geniş yer verdi.

Çok tartışılan, Bir ülkücü başladığı bir işi yarım bırakmaz’ sözlerini biraz daha açarak ne demek istediğini anlattı. ’Birisi dümenden kürsüye saldırtır, birisi ışıkları söndürtür, diğerleri küçücük salonu sabote ettirir. Her yer oyun, her yer tiyatro. Dedim ya, ülkücü yaparsa yarım bırakmaz. Yine aynı görüşteyim, yine aynı noktadayım. Uyarıyorum, sabırları zorlamanın sonu iyi değildir. Partimizle uzaktan yakından ilgisi, ilişkisi, bağı, bağlantısı olmayan kişilerin, ayağımıza dolaşıp tahrike yeltenmeleri kalleş bir kumpastır.’ dedi.

Umarız bu günlerde geçer.

Ülkücüler kardeştir. Bu kardeşliği yok etmeye çalışmak kalleşliktir. Ülkücü hareket çok çetin badireler atlatmış ve çok çetin yollardan geçmiş bir harekettir. Bugün geldiğimiz noktada; Ülkücü hareket bir birine küserek, kırılarak ve hatta saldırarak hangi davanın savunuculuğunu yapacaktır? 

Ülkücülerin birbirine saldırmasına, kem sözler, söylemesine fırsat verilmemelidir.

Aklı başında hiç bir ülkücünün böylesi bir davranış sergileyeceğine inanmıyorum.

selma soylu

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)