Ülkücüler, Turan Ülküsü ve Kızıl Elma!

Kapsam Haber yazarı Ertuğrul Subaşı, makalesinde, "Ülkücü küçük hesaplardan uzak, büyük yarınların ardında yürüyendir. Ülkücü kimine göre hayalperest, kimine göre düşler ülkesinin savaşçısı, kimine göre sloganların sesidir. " dedi.

Kapsam 26.01.2020, 14:13 12.06.2021, 21:59
Ülkücüler, Turan Ülküsü ve Kızıl Elma!

"Ülkücü her çağda farklı ‘Sahada’ olan değil; Her çağda “Elif gibi dimdik” yaşamayı kendisine şiar edendir. Ülkücü çağın her türlü sıkıntısına göğüs geren, her türlü fedakarlığı yapandır. Ülkücü her koşulda ve her durumda tavizsiz bir hayatı kendisine seçendir." ifadelerini kullanan Ertuğrul Subaşı, Ülkücü derin bir düşüncenin, muazzam bir zuhuru Bu düşüncenin temeli Türk ve İslam’ın tek yumruk harekatı olduğunu belirtti.

Ülkücü küçük hesaplardan uzak, büyük yarınların ardında yürüyen, kimine göre hayalperest, kimine göre düşler ülkesinin savaşçısı, kimine göre sloganların sesi olduğunu belirten Subaşı, "Bu bahsedilenlerin hepsini şiddetle ret ederek, Ülkücünün Kızıl Elmauğrunda, Turan Ülküsü ile adımlar attığını belirtmek istiyorum. Ülkücü küçük düşünmez, Ülküsü için daima büyük adımlar atmak gayreti içerisindedir. Ülkücü Ülküsünü hayat tarzı eyleyen ve koca Acunu kendine dert edendir. Tek bir kelam da ifade edilemez Ülkücü.

Nice hamlar pişer Ülkü Ocağında

Evet Ülkücünün hayatı tamda bu şekildedir. Bir hırka, bir lokma. Çünkü Yesevi Dergahının Coğrafyada ki zuhurudur. Ülküsünü bade eylemiştir Ülkücü. Kana kana içer iken aşkın badesini Cezbe gelir Hak için. Bu cezbi bade sarhoşluğu sananlar gaflet içerisindedirler. O sarhoşluk değildir cezbe halidir Ya Muhammed cezbesi ile arşı titretmektir.Ülkücüler masal kahramanları değildir. Tarihin ve destanların öz evlatlarıdırlar. O yüreklere sığdırırlar kainatın her sıkıntısını ve her sorununu. Neme lazım yoktur Ülkücünün düsturunda. Kendi benliğinden vazgeçerek, nefsi terbiye ile hareket eder Ülkücü. Dedik çünkü Ateşten gömleği giyenlerdir Ülkücüler. Yanar, kavrulur, tutuşur yine ağzından dökülen şudur Nice hamlar pişer Ülkü Ocağında işte bu şiar ile hareket eder." dedi.

Ülkücüler 1944 de Tabutlukta, 1980 de zindan ve darağaçlarında, işkence ve sürgünlerde 1961 de uzak diyarlarda beden sürgünlüğünde, tankların namlularını çevirdikleri, dipçiklerin kafalara indiği, ezildiği, kırıldığı ama Eğilmediği bir hayatın efsaneleridir Ülkücüler. En zor zamanlarda gözler umuda çevrilir. İşte o umudun adıdır Ülkücülük. İşte o umudun kahramanlarıdır Ülkücüler. Apocu, Maocu, Fetocu, Marksist, Kızıl Komünist, Yeşil Komünist aklınıza gelecek bütün İzm karmaşasının karşısındaki yıkılmaz, bükülmez settir Ülkücüler. Eksen kaymalarının, siyaset kancıklığının, egoizm budalalığının, Makyavelist alçaklığın, Emperyalist kan emiciliğinin, Türk ve İslam’a aykırı olan her eylemin, dışında ve karşısındadır Ülkücüler. Öyle kolay idrak edilir mi Ülkücüler! YAZININ DEVAMI

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442