Alexa

Ülkücülerin Bu Kaosuna Kim Dur Diyecek?

Aynı davaya gönül verenlere, aynı hedefe koşanlara, aynı acıyı ve sevinci paylaşanlara, aynı tastaki çorbaya kaşık sallayanlara ne oldu böyle?

Ülkücülerin Bu Kaosuna Kim Dur Diyecek?

Ülkücülerin birbirinden kopmaları nereye kadar daha devam edecektir? Ülkücü Hareket ne zamn bir araya gelecek ve toparlanacaktır.? Ülkücüler diriliş sancağını göndere ne zaman çekecektir?

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Karadeniz ülkücüleriyle kucaklaşmak için çıktığı geziden dönerken Maçka ilçesine bağlı Başarköy yakınlarında geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede 8 Aralık 1995 tarihinde, 36 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşan Ali Metin Tokdemir’in güzel bir sözü vardır:

Aynı Tastaki Çorbaya Kaşık Sallayan İnsanları Karşı Karşıya Getirmenin Vebalini Hiç Kimse Ödeyemez.”

Gerçekten özellikle birkaç yıldır ülkücü hareket içerisinde meydana getirilen kaosun ve bir takım bölünmelerin vebalini hiç kimse kaldıramaz.

Bir ve diriliğiyle herkesin gıpta ile baktığı ülkücü hareketin mensupları, Kongre süreci ve genel Başkanlık, şimdi ise “EVET” , “HAYIR” kampanyaları ile kamplara bölünmüştür. derin bir yara açılmış, iyileşmesi için pansuman kar etmemektedir.

Aynı davaya gönül verenlere, aynı hedefe koşanlara, aynı acıyı ve sevinci paylaşanlara, aynı tastaki çorbaya kaşık sallayanlara ne oldu böyle? Ülkücü hareket üzerinde oyunlara kim dur diyecek veya bu oyunlara ne zaman son verilecektir.

Garebey

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 02:15
YORUM EKLE

banner325