"Ülkücülüğün Bir Gün Moda Olmasından Korkarım"

"Ülkücü Hareket, geçmişinden bugüne ağır itham ve isnatlar karşısında dahi masumiyetini ve haklılığını ispatlayan, hiç kimseye eyvallah çekmeyen bir harekettir."

Kapsam 11.07.2021, 00:15
"Ülkücülüğün Bir Gün Moda Olmasından Korkarım"

Kapsam Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Yazarı Ramazan Çağlar, "Ülkücük, Parayla veya payeler karşılığında alınıp-satılan bir meta olmadı, olmayacaktır." dedi.

Gelecek kaygısıyla, makam ve mevki gözeterek, toplum içinde kendisine yer bulmak ve bu yeri kendi istek ve arzularına göre kullanmak için ülkücülük yapılamayacağını, Ülkücü olunamayacağını belirten Çağlar, "Ülkücülüğün erdemi ve endamı siyaset ihtirası ve ihtişamından çok daha büyüktür." dedi.

Hem ülkücü olmak hem siyasetçi olmak takdir edilecek bid durum olduğunu belirten Ramazan Çağlar,  Ülkücü olmadığı halde ülkücü gibi görünen ve siyaset meydanlarında ülkücülük nutku atanların ülkücülüğe çok büyük zararlar verdiğini belirtti.

Yazısında, "Ülkücülük, menfaatlerinin bittiği yerden kaçarak yeni menfaat kapılarını aramak ve bulunca da oraya yerleşmek değildir. Ülkücülük, ülkücülerle olur. Ülkücülük, ülkücü teşkilatla olur. Ülkücülük, hedefe varmak için birlik ve beraberlik halkası içerisinde devam etmekle olur." ifadelerine yer veren Çağlar, Merhum Seyyid Ahmet Arvasi'nin 

''Ülkücülüğün bir gün moda olmasından korkarım'' sözleriyle yazısını şöyle sürdürdü: DEVAMI İÇİN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)