Ümidimizi Kaybetmeyelim Ama...

Güldane Kaya, "365 Günün artık son yapraklarını da bitirmek üzereyiz! 2020 yılını geride bırakıyoruz." dedi.

Kapsam 29.12.2020, 00:47 29.12.2020, 01:01
Ümidimizi Kaybetmeyelim Ama...

2021 girmemize günler kala yazarımız Güldane Kaya, yeni yazısında, 2020 yılının kısa bir değerlendirmesini yaptı. "2020 yılının gerçekten çok zor, acı, keder dolu bir yıl olduğunu belirten Kaya, "COVİD 19 adeta kara bir veba gibi yapıştı insanoğlunun üzerine kendisi çok çok küçük gözle görülmüyor ama! Tüm insanlığı yaktı yıktı neredeyse yok etmeye niyet etmiş gibi! Evet, başımıza gelmeyen kalmadı" ifadelerini kullandı.

Ölümlü- yıkımlı depremler, Seller, aşırı sıcaklar, yangınlar, kuraklık, şehit haberleri 36 Askerin şehit olduğu İdlib saldırısı, Sakarya'daki Havai Fişek Fabrikası'nda patlama, sel felaketi, işsizlik, yoksulluk, ekonomik kriz Meclis'teki kavgalar, toplumu ayrıştırma ve kutuplaştırma söylemleri, Eğitimin durması, Okulların kapatılması, Çocukların öğretmenlerinden arkadaşlarından ayrılarak ekranlara bağımlı olması, kadın cinayetleri, hayvanlara şiddet, adaletsizlikler, hukuksuzluklar... ve buna benzer felaket ve problemleri sıralayan Güldane Kaya, 2021 yılının da  2020'den çok daha zor geçeceğe benzediğini belirtti.

2021 yılı için ışık görünmediğini düşündüoünü belirten Kaya, "Tüm dünya da milyonlarca insanın ölümüne sebep olan, hastanelerde yatacak yer bırakmayan ‘Corona virüs’ belası insanlığı çıkmaz sokağa mahkûm etmeye çalışıyor!...Evlerinde 1 saat bile oturamayan insanlar bile dışarıya çıkamıyor, sıkılsa da üzülse de kös kös evlerinde oturmaya devam ediyor. Hal böyle olunca işsizlik aldı başını gidiyor tüm bu olumsuzluklarla hafızlardan silinmeyecek! Tarihe damga vuracak bir yıl oldu. 2020 Yılı." dedi. Güldane Kaya'nın Yazısının tamamaı şöyle...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)