Alexa

Ünlü Youtuber Çenet, Çin Zulmünü Böyle Anlattı

Milyonlarca takipçisi bulunan Ruhi Çenet hazırladığı son video ile Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekerek, Burada Türkler üzerinde büyük bir baskı olduğunu belirtti.

YouTube’da hazırladığı içeriklerle büyük kitlelelere ulaşan Ruhi Çenet, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmünü dile getirdi. Ünlü Youtuber Çenet, hazırladığı videoda Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmü için çağrı yaptı.yapılan röportajlarla da Çin zulmünün farklı versiyonlarını gözler önüne serdi.

Genç insanların cezaevlerinde kurşuna dizilmesinden sonra ailelerinden kurşun parası alındığını belirten tanıklar bir kurşunla mı iki kurşunla mı öldürüldüklerini buradan anladıklarını söylediler. Kadınların Camiiye girmesi tamamen yasak olduğunu belirten tanıklar mavi veya kırmızı üzerine ayyıldızın da yasak olduğunu belirtiyor. Bir Uygur Türkü, "Ne yaparsalar yapsınlar biz varız, bir uygur iki uygur kalana kadar biz hep varız ve var olacağız" dedi.

Ruhi Çenet, Çin’in toplama kamplarında hapsedilen Uygur Türkleriyle de röportajlar gerçekleştirdi.çok büyük zulümlerin varlığından bahseden tanıklar Türklere yapılan işkenceleri anlattı.

Ünlü Youtuber Çenet,“Medyada bu konuya daha çok yer verilmesini istiyorum. Türkiye’de yaşayan insanların kendi soydaşlarının ne halde olduğu konusunda bilinçlendirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Lütfen videoyu sonuna kadar izleyin.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 01:30
YORUM EKLE