UTEF Federasyon Başkanı Kaçar: Çağımızın En Kötü Hastalığını Açıkladı

“UTEF” "Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu" başkanı Mete KAÇAR açıklama yaparak, bireysel ve toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın insan açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Çağımızın en kötü hastalığı kimsesizlik ve ilgisizlik" dedi.

Kapsam 27.07.2018, 21:33 28.07.2018, 01:03
UTEF Federasyon Başkanı Kaçar: Çağımızın En Kötü Hastalığını Açıkladı

Çağımızın en kötü hastalığının çaresizlik ve kimsesizlik olduğunu belirten UTEF Federasyon Başkanı M.Mete KAÇAR, Çağımızın en kötü hastalığı kimsesizlik ve ilgisizlik olduğunu belirterek, "Ülkemizde toplam da 25 kadar yerde şubeleri olan ve yurt dışında da birkaç tane şubesi olan UTEF "Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu"kimsesizlerin, yaşlıların ve engelli vatandaşlarımızın daima yanındadır." dedi.

UTEF Federasyon Başkanı M.Mete KAÇAR, daha önce “Teşekkür” konuşmasında en büyük hedeflerinin Engelli Sağlıklı Yaşam Merkezi kurmak olduğunu ifade ettiğini belirterek, "Özenle göz bebeğiniz gibi besleyip, koruyup kolladığınız canlarınız bir gün takatten düşünce ortada yapayalnız bırakılırsınız. Hâlbuki günün birinde bu bu hastalığın kendi kapısını da çalacağını aklına getirmez. Sanır ki insanoğlu hep diri ve sağlıklı kalacaktır. Günün birinde bir araç kazası yada bir hastalıkla birlikte hem engelli hem ilgisiz, evsiz, kimsesizlik kapısını çala bilecektir."dedi.

"Engelliler Haftası" nın her yılın 10-16 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kutlandığını kaydeden UTEF Federasyon Başkanı M.Mete KAÇAR, "Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Eğer çevremizdekilerle sürekli yardımlaşma içerisinde olursak hem daha mutlu hem de daha huzurlu oluruz. Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım." dedi.

Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışmanın insan açısından büyük önem taşıdığına dikket çeken Kaçar, "Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Birbirimize her şekilde faydamız dokunabilir. Lütfen hayatlara dokunmaktan çekinmeyin. “Bir ben ne yapabilirim” demeyin. Varlığınız bile yeterli olur çoğu zaman. Sosyal medyada farkındalık yaratmak bile ciddi bir faydadır. Yapılacak çok iş var. Her alanda ve her kesimden insana ihtiyaç var.  Engelli ve yaşlılarımıza hizmeti vazife kabul eden bu federasyonumuz bizlerin yardımı ile hizmet vermekte ayakta kalmaktadır. “Maddi durumu yerinde olan herkesin yardımlarınızla ve sponsorlarınızla ahretinize katkıda bulunun” ifadelerini kullandı.

Toplum hayatının devamı için çalışmak üretmek gerekli olduğunun altını çizen Kaçar; "Bu nedenle insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için iş birliği yapmak dayanışma içinde olmak zorunda kalırlar. Birbirlerinin ürettiklerinden, hizmetlerinde yararlanırlar. Okullar, kooperatifler, vakıflar, Federasyonlar ve Dernekler dayanışmanın birer örnekleridir." dedi.

Federasyonun MERSİN Şubesi Başkanı Baki Koçumoğlu ve ekibi Halkla İlişkiler Başkanı ve Genel Sekreteri Ayten Senayi’den övgüyle bahseden Kaçar, ihtiyaç sahipleri kendilerine ne zaman müracat etse hiç geri çevirmediklerini belirterek, !Kendisine bir bakıyorsunuz yardımcısı ile birlikte şehri dört dolanıp, ya da bir bakıyorsunuz  ya dolmuşa binmiş, ihtiyaç sahibine yardım götürüyor, bir bakmışsınız, mobilete binmiş ihtiyaç sahibinin evine gidiyor. Ya da Kızılay aracına binmiş ihtiyaç sahibine yardım dağıtıyor. Hiçbir şey yapmasa yardımı karşılayamasa cebindeki harçlığı bile veriyor. Kimisi böyle sivil toplum örgütlerini ve tanıştıkları bürokrat yada devlet adamlarını kullanarak cebini doldurmayı yeğlerken bu arkadaşımızda cebindeki harçlığını veriyor. Kısacası bizim böyle vasıftaki toplum gönüllülerine ihtiyacımız var." dedi.

UTEF Federasyon Başkanı M.Mete KAÇAR açıklamasını şöyle tamamladı:

"Engelli ve yaşlılarımıza hizmeti vazife kabul ettik. Bu federasyonumuz bizlerin yardımı ile ayakta kalmaktadır. Maddi durumu yerinde olan herkesin yardımlarını esirgememesi gerekir. Sponsorlarınızla ahretinize katkıda bulunun. Özellikle Mersin’de kurulan ve teşkilatlanma aşamasında olduğu halde, hiçbir ihtiyaç sahibini geri çevirmeyen “UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu'nun Mersin İl Başkanı Sayın Baki Koçumoğlu’na destek verin."

Kapsamhaber/ M.Kemal Bektaş

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)