Veyis Ateş Kimdir, Nerelidir?

Veyis Ateş, son zamanlarda gündemden düşmüyor. Sedat Peker tarafından adı sıkça zikredilen Haber spikeri Veyis Ateş'in öz geçmişi merak ediliyor. Peki Veyis Ateş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kapsam 19.06.2021, 00:38
Veyis Ateş Kimdir, Nerelidir?

Sedat Peker'in adından sıkça bahsettiği Veyis ateş merak ediliyor. Habertürk sunucusu  Veyis Ateş'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğini öne sürülmüştü. Peker'in iddiaları devam ederken Veyis Ateş'in de kim olduğu vatandaşlar tarafından merak edilmişti.

Veyis Ateş Kimdir? 

1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Veyis Ateş, Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünde tamamladı. Ateş, üniversite yıllarında radyoculukla ilgilendi ve Cem Radyo ile sunuculuğa başladı.

2006 yılında TV NET'de çalışmaya başlayan Veyis Ateş, Ana Haber sunuculuğu, Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu. Veyis Ateş Şubat 2009’da Bakış Açısı programında Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu ağırladı. Bu program, Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası geçirerek ölümünden önce katıldığı son canlı yayın oldu.

2013 yılında Habertürk TV'ye transfer olan  ve bir süre sonra Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevini yerine getiren Ateş,  2018 yılında bu görevinden istifa ederek programcı ve yazar olarak hayatına devam etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)