Yalçın Topçu Neyin peşinde?

Büyük Birlik partisi Eski Genel Başkanlarından Yalçın Topçu, Tuğrul Türkeş için öyle şeyler söylüyor ki duyanda ‘2. Başbuğ’ yorumu yapacak.

Kapsam 30.08.2015, 23:29 25.07.2016, 19:49
Yalçın Topçu Neyin peşinde?

Büyük Birlik partisi Eski Genel Başkanlarından Yalçın Topçu, MHP Milletvekili iken Bakanlık davetine evet diyerek davete icabet eden çiçeği Burnunda Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş için öyle şeyler söylüyor ki duyanda ‘2. Başbuğ’ yorumu yapacak.

Seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer alan eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Tuğrul Türkeş'in kararının MHP tabanı tarafından tam destek aldığını söylüyor. Bir söz vardır ya ‘Aç tavuk kendini buğday ambarında görür’ Topçu’da kendine pay çıkarmaya çalışıyor galiba.

Gelelim Tuğrul Türkeş’in MHP tabanından tam destek aldığına.

Hangi mantık ve araştırmalara dayanarak bunları söylüyor anlamış değilim. Büyük Birlik Partisi gibi bünyesinde adam gibi adamları barındıran bir partinin içinde barınamayan ve sürekli tepki gösterilen Topçu’nun hikayesi aslında çok derin. (Bunu da bilahire yazacağız inşallah.)

Teşkilatına karşı sormlu olan, O partiden Milletvekili olmak gibi bir şerefe nail olanların ülkücülere, yöneticilere ve liderine karşı sorumlulukları vardı. Her kafasına esen teşkilatını hiçe sayarak, kimseye haber vermeden, izin almadan veya istişarede bulunmadan ‘ben istediğimi yapmakta özgürüm’ diyerek şu veya bu menfaatler uğruna çekip giderse bunun adı davaya ihanet olur elbette. Böyle bir ihanetin tabanda zerre-i miskal destek bulması mümkün müdür?

Ülkücü Hareket mensupları veya ülkücüler her teşkilatını hiçe sayarak burnunun doğrultusunda hareket edenin peşinden ‘taban’ yapsaydı bugün ülkücü hareket diye bir şey kalmazdı.

AKP'ye yakın medya Topçu'nun sözlerini havada yakalıyor. Gol atması için Topçu'ya pas atıyorlar. Nerden bilsinler Topçu'da menisküs olduğunu?

Topçu, Tuğrul Türkeş için, Ülkücü tabandan ‘tam destek’ aldı ifadesini oyunun bir parçası olarak görüyor. Güya bir algı yaratmak için söylüyor. Bir şekilde patronun gözüne girmeye çalışıyor.

Meclise girmek için çok çalışmak lazım çok…

Son olarak Büyük Birlik Partisi Lideri Sayın Mustafa Destici Yaşar Topçu'yi eleştiren şu sözlerine dikkat çekmek istiyorum:


"Üç kuruş için, zağarlık yapanların, koltuk, makam, mevkii sevdasına düşenlerin, bunun için bırakın fırıldaklık yapmayı, fırıl fırıl dönenlerin Büyük Birlik Partisi’nden götürebilecekleri hiçbir şey yoktur. Büyük Birlik Partililer, alperenler her türlü haksızlığa rağmen 23 yıldır her türlü fedakarlığı yaparak, bu davayı yaşatmışlar, yine yaşatmaya devam edeceklerdir. Hiç kimsenin ihaneti buna engel olamayacaktır.”


GARABEY
 

Yorumlar (0)