Yeleli Bozkurt'u Anıyoruz

Sevilen sanatçı Barış Manço doğum gününde unutulmadı. 2 Ocak 1943 yılında doğan Barış Manço, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'le yaşadığı unutulmaz diyaloğu paylaşıyoruz.

Kapsam 02.01.2021, 21:29 02.01.2021, 23:46
Yeleli Bozkurt'u Anıyoruz

Efsane sanatçı Barış Manço doğum gününde unutulmadı. 2 Ocak 1943 tarihinde İstanbul’da doğan Barış Manço Türkiye'de ve Türk Dünyasında her zaman çok sevilen bir sanatçı oldu. Milliyetçi ve Türkçü bir yapıya sahip olduğu bilinen Barış Manço'nun MHP kurucu lideri Alparslan Türkeş'e de derin bir saygı ve sevgi beslediği bilinmektedir. Usta şarkıcı Barış Manço, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'le yaşadığı bir diyologu yayınlıyoruz.

BOZKURT YELESİZ OLUR MU?

Darbe dönemlerinde bütün sanatçılar saflarını birer birer yavaşça doldururken, Barış Manço; Türkçü, Milliyetçi olduğunu ve sonunda kadar öyle kalacağını söylemiştir.

Bunun üzerine Alparslan Türkeş, Barış Manço'nun bu konuşmasından etkilenir ve Barış Manço'ya bir haber gönderir; "gel yanımıza beyaz bozkurt sen de bizdensin, ama saçını kestir de gel..."

Barış Manço'nun, Alparslan Türkeş'e cevabı gecikmez.

"Başbuğum, her zaman yanınızdayım ama şunu unutmayalım bozkurt hiç yelesiz olur mu?

Kapsamhaber olarak büyük sanatçı Barış Manço'yu anıyoruz.

Barış Manço kimdir, nerelidir ve hayatı nasıldır? 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)