Yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünler

2020'den 2021 e girerken yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünleri açıklayan Metro Türkiye, kolonya ve dezenfektan yüzde 1.095 artış ile en çok satılan ürünlerin başında yer aldı.

Kapsam 01.01.2021, 18:24
Yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünler

Bu yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünleri açıklan Metro Türkiye, bu yılbaşında atıştırmalıklar, et ve süt/süt ürünleri ilk üçte yer aldığını, sofralarılarda en çok kıyma, çipura ve dana antrikotu tercih edildiğini belirtti.

Hijyen ürünlerine büyük talebin olduğunu gözler önüne seren rakamlara göre hijyen kategorisinde artış bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 137 olurken özellikle kolonya ve dezenfektanlar yüzde 1.095 artış ile en çok satılan ürünlerin başında yer aldı.

Metro Türkiye’nin açıkladığı rakamlara göre yılbaşı alışveriş hacmi geçen yıla kıyasla yüzde 50,3 arttı. Bu yılbaşı için yapılan alışverişlerde ürün bazında sırasıyla atıştırmalıklar, et ve süt/süt ürünleri ilk üçte yer aldı. Ağaç, süs, dekorasyon gibi ürünlerde geçen seneye göre yüzde 46’lık bir büyüme yaşanırken bu ürünler arasında en fazla satışı yapılan ilk üç ürün sırasıyla çam ağacı, ağaç süsü için plastik toplar ve çam ağaçlarında kullanılan led ışıklar oldu.

Sofralar için en çok tercih edilen ilk üç ürün kıyma, çipura ve dana antrikot oldu. Hazır patlamış mısır ve cipslerde yaklaşık yüzde 60’lık bir artış gerçekleşirken kahvaltı dışında tüketilen özel peynirlerde yüzde 148, kuruyemiş, çerez, bisküvi ve keklerde yaklaşık yüzde 46, işlenmiş ette yaklaşık yüzde 111 artış kaydedildi. Yılbaşı tatilinin sokağa çıkma yasaklarıyla birleşmesinin günlük alışverişlere de etkisi oldu. Hijyen kategorisinde artış bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 137 olurken özellikle kolonya ve dezenfektanlar yüzde 1.095 artış ile en çok satılan ürünlerin başında yer aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)