Yıldıray Çiçek; Terör örgütleriyle rektör atamasını protesto etmek

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu ile ilgili olayları değerlendiren Türkgün yazarı Yıldıray Çiçek çok önemli tespitlerde bulundu.

Kapsam 07.01.2021, 21:15 08.01.2021, 10:01
Yıldıray Çiçek; Terör örgütleriyle rektör atamasını protesto etmek

Yıldıray Çiçek, Türkgün'deki yazısında, Boğaziçi Üniversitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rektör ataması ile ilgili yaptığı değerlendirmede önemli hususlara değindi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu atandığını ancak muhalefetin Prof. Dr. Melih Bulu’nun geçmişte Ak Parti'nin milletvekili aday adayı olmasını baz alarak ilk günden itibaren aşırı bir şekilde eleştirdiğini belirtti.

Demokrasiyle yönetilen ülkelerde eleştiri olabildiğini, Sağlıklı eleştiriler eksiklikleri ve yanlışlıkları ortadan kaldırmaya çoğu zaman yarar sağladığını belirten Çiçek, CHP’nin başını çektiği çektiği muhalefetin bu konuda samimiyet yüklü, gerçekten üniversiteleri düşündüğünden dolayı değil, sadece “buradan bir kavga çıkarabilir miyiz?” düşüncesiyle bu atamaya bakış açısı geliştirdiğini savundu.

Yıldıray Çiçek yazısında şunları söyledi; CHP ile yancıları, bu düşüncelerini de Canan Kaftancıoğlu önderliğinde hayata geçirdi. Canan Kaftancıoğlu’nun çetesini toplayıp Boğaziçi Üniversitesi önünde polisle çatışma ortamı yaratması, niyetlerini ortaya koydu. Pandemi sürecinde kalabalıkları organize etmek, o kalabalıkları polisle çatıştırmak için Boğaziçi Üniversitesi önünde toplanmak zaten başlı başına art niyettir. İnsanların sağlığını düşünmeyen, insanların geleceğini mi düşünür? Tüm terör örgütleriyle sıcak gönül ilişkisi olan Canan Kaftancıoğlu, Boğaziçi Üniversitesine atanan rektörü, gençlerin geleceğini düşündüğü için mi şiddete başvurarak eleştiriyor? Çok basit bir soru soralım. Prof. Dr. Melih Bulu yerine PKK’ya, DHKP-C’ye, MLKP’ye yakın bir isim Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atansa Canan Kaftancıoğlu oraya tebrik etmeye mi, yoksa protesto etmeye mi gider? Canan Kaftancıoğlu’nun organize etmesiyle Boğaziçi Üniversitesi önünde protesto gösterisi yapanlar kim? Gözaltına alınan 17 kişinin 15’i öğrenci değil ve çoğu da Canan Kaftancıoğlu’nun sıcak ilişkisi olan terör örgütü MLKP’nin mensubu kişiler…"  

Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı olmasa elinde silah şu an Kandil’de olurdu ifadelerini kullanan Yıldıray Çiçek'in yazısının tamamı şöyle

      

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)