19 Mayıs fotoğraf yarışmasının ödülleri verildi

“Atakum ve 19 Mayıs” konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Kültür Sanat 27.06.2022, 22:27
19 Mayıs fotoğraf yarışmasının ödülleri verildi

Atakum Belediyesi, SAMFAD (Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği) ile ATAFOD (Atakum Belediyesi Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) iş birliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘’Atakum ve 19 Mayıs’’ konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Atakum'un doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmak ve fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla 14-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışma kapsamında Atakum Belediyesi Fotoğraf Maratonu ödül töreni ve sergi açılışı Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sunumunu Atakum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanı Damla Aktaş’ın yaptığı programa Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci, Av. Gülay Deveci, SAMFAD Başkanı Dr. Abdullah Sezgin, ATAFOD Başkanı Güngör Çınar, dünyaca ünlü Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen, TFGK (Türkiye Fotoğrafçılar ve Gezi Kulübü) Kurucusu Tiyatrocu Barış Kerim Cesur ve çok sayıda sanatsever katıldı.  

FİNALİSTLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Başkan Deveci yaptığı konuşmanın ardından etkinliğe katkılarından dolayı seçici kurulu oluşturan jüri üyelerine plaket takdim etti. Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala, Selman Uzun, Ali Kahveci, Faruk Akbaş, Prof. Dr. Hatice Bozoğlu, Öğr. Gör. Atanur Sevim ve Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan’dan oluşan seçici kurul, 37 fotoğrafçının çektiği 164 fotoğrafı değerlendirerek finalistleri daha önceden belirlemişti. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, değerlendirmeler sonucunda dereceye girerek TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) ödüllerini almaya hak kazanan yarışmacılara ödüllerini verdi. ‘’Kent Park 19 Mayıs’’ adlı fotoğrafıyla birinci olan Mustafa Güral’a altın madalya ve 10 bin TL,‘’ Gün Doğumu Şarkıları’’ adlı fotoğrafı ile ikinci olan Yunus Yıldız’a gümüş madalya ve 7 bin TL, ‘’Bisikletli Çocuk, Barınak ve Şehir’’ adlı fotoğrafı ile üçüncü olan Barbaros Odabaş’a bronz madalya ve 5 bin TL para ödülü verildi. Yarışmada ayrıca ‘’Kitesurf’’ adlı çekimi ile  Mehmet Akyüz’e ‘’Özel Drone Ödülü ve 3 bin TL; Esra Türkdönmez’e ‘’Atatürk ve Üniversite’’ fotoğrafı, Mustafa Güral’a da ‘’Bisiklet ve Paten’’ ile ‘’Atakum’da Dolunay’’ fotoğraflarıyla mansiyon ödülü ve biner TL para ödülü Başkan Deveci tarafından takdim edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)