23 NİSAN'DA 23 ÇOCUĞA ŞAİR ZERRİN' DEN 23 ŞİİR KİTABI

Oktay ZERRİN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle; 23 çocuğa şiir kitabı hediye etti.

Kültür Sanat 28.04.2021, 00:25 28.04.2021, 00:31
23 NİSAN'DA 23 ÇOCUĞA ŞAİR ZERRİN' DEN 23 ŞİİR KİTABI

Oktay ZERRİN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle 23 çocuğa şiir kitabı hediye etti.

Oktay Zerrin; gerek Mimar Sinan İlk ve Ortaokulu gerekse de başka okularda eğitim ve öğretim gören 23 çocuğa " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır" adlı 5. ve yeni piyasaya çıkan çocuk şiirleri kitaplarını hediye etti.

"ZERRİN şöyle dedi: " Aslında 23 Nisan Cuma günü; sokağa çıkma kısıtlaması ve yasağı nedeniyle, çocuklara şiir kitaplarımı bugün ( 27 Nisan Salı) günü hediye ettim. Çocuklardan bir kısmına; Atakum Mimar Sinan Mahallesi, 157 Sokak'taki Ahmet Akın Parkı'nda, bir kısmına ise yine Atakum' daki bir başka parkta hediye ettim. Bu arada bir amca da benden torunu için bir kitap hediye etmemi isteyince, onun da hatırını kırmayıp bir kitap da torunu için hediye ettim. Samsunspor sevdalısı, iş insanı Emrah Canikli' nin oğlu Kerem'e de doğum günü nedeniyle yine " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " adlı şiir kitabımı hediye etmiştim.

Kitap Fuarı TÜYAP bu yıl açılmadı, her yıl orada olsun, Çarşamba, Terme kİtap fuarlarında olsun kitaplarımızı satışa sunuyorduk ama her şey para değil hayatta diyerek, 23 öğrenci çocuğumuza şiir kitaplarımı hediye ettim. Bizler gibi çocukar da pandemi ve yasaklar nedeniyle; evde kalacakarı için, bu süreçte evlerinde kitap kuyup vakitlerini kültürle, şiirle değerendirsinler diye düşündüm."

Haber Merkezi- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)