ADD Samsun Şubesi' Nden 220 Yılının İlk Şiir Dinletisi

Samsun, Atakum, Bafra, Ondokuz Mayıs gibi il ve ilçelerde ikamet eden şairler; Mecidiye' deki ADD Samsun Şubesi' nde, 2020 yılının ilk şiir dinletisi gerçekleştirdiler.

Kültür Sanat 04.01.2020, 23:15 04.01.2020, 23:33
ADD Samsun Şubesi' Nden 220 Yılının İlk Şiir Dinletisi

Samsun, Atakum, Bafra, Ondokuz Mayıs gibi il ve ilçelerde ikamet eden şairler;  Mecidiye' deki ADD Samsun Şubesi' nde, 2020 yılının ilk şiir dinletisi gerçekleştirdiler.
Progama 30 şair katıldı. Şairler gerek kendilerine gerekse de başka şairlere ait şiirlerini seslendirdiler.

Her şiir dinletisine eli boş gelmeyen; Samsun' un sevilen ve sempatik şair ve şiir yorumcularından Dr. Naci ŞEN, bu defa da 2 kutu kuru pasta ile gelerek gönüleri kazandı.
Şiir Dinletisi etkinliğine katılan şairler ise şöyle :

Bafra : Kültür Bakanlığı Halk Şairi,emekli öğretmen Birfani mahlaslı Mehmet Alanve şair İbrahim Ünlü.

Ondokuz Mayıs ilçesi: Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun.

Samsun: Şair, emekli öğretmen, sunucu  Kazım Yılmaz, şair, şiir yorumcusu ve  sunucu Nermin Eker, Kültür Bakanlığı Halk Ozanı, besteci Mustafa Bilir ( Aşık Obalı ), Kültür Bakanlığı Halk Şairi, yazar ve Samsun Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı Doğan KAN, Araştırmacı yazar, şair ve emekli öğretmen Kazım Memiç, Kültür Bakanlığı  Halk Şairi, Emekli öğretmen Ayşe Atlı Selen, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan Akbaş, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Orhan Köker,şair Neşet Karaçaltı, şair, emekli öğretmen ve besteci İsa Kahraman, şair, şiir yorumcusu Mehmet Sağlam,şair  İbrahim Coşar, şair, emekli öğretmen Haydar Sazlı, şair, emekli öğretmen Ahmet Al, şair, eğitimci Mehmet Zeki Akay, şair Emine Altun, şair Saadet Erdoğan, şair Züleyha Kurt, şair Hikmet Eldemir, şair, sanatçı Süleyman Gören, yazar, emekli öğretmen Bedriye Yazgan,şiir yorumcusu ve fotoğraf sanatçısı Hüseyin Usta, şair ve yazar İsmet Top, Şengü l Vural, Aydın Çörtük, şiir yorumcusu Neşet Demircioğlu, şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin.

Şiir Dinletisi sonunda; Dr. Naci Şen' in getirdiği kuru pastalar afiyetle yenilip, program toplu ve hatıra  fotoğrafları çekimleriyle sona erdi.

Haber : Oktay ZERRİN


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu