Adnan Öz, Üsküdar 7. Kitap fuarında Büyük İlgi Gördü

Son kitaplarıyla dikkatleri üzerine çeken Adnan Öz, Üsküdar 7. Kitap fuarında büyük ilgi gördü.

Kültür Sanat 24.02.2022, 00:11 24.02.2022, 01:09
Adnan Öz, Üsküdar 7. Kitap fuarında Büyük İlgi Gördü

Adnan Öz, Üsküdar 7. Kitap fuarında okurlarıyla bir araya geldi ve kitaplarını imzaladı. Türk Ruleti kitabı ile dikkatleri üzerine çeken Samsunlu Yazar Adnan Öz, Dş Teknisyenleri Dernekleri Federasyon Başkanı Bülent Eroğlu, Beykoz Samsunlular dernek başkanı Hasan Yaşar ve yönetim kurulu üyeleri, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Aras ile kitapseverlere Türk Ruleti ve diğer kitaplarını imzaladı.

Adnan Öz Kimdir?

Adnan ÖZ, 1966 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Eğercili Köyünde doğdu. İş hayatına diş teknisyenliği mesleğiyle başlayan Öz, Şuan Samsun Özel Oluşum Çok Amaçlı Diş Laboratuvarı Anonim Şirketi Ortağı ve Genel Müdürüdür.

Siyasi hayatına Fazilet Partisi’nde başlayan Adnan ÖZ, Fazilet Partisi Samsun Gazi Belde Başkanlığı ve Fazilet Partisi’nin kapatılmasından sonra Saadet Partisi’ne geçti. 2002 Seçimlerinde Saadet Partisi Milletvekili Adayı,  2004 Yerel Seçimlerinde de Atakum Belediye Başkan Adayı olan Öz, 2005 yılında MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2007 yılında kurucu başkanlığında ASKON (Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği) Samsun Şubesi Başkanlık görevini 2010 yılına kadar sürdüren ÖZ,  siyasete Numan Kurtulmuş’un kurduğu Has Parti’de devam etti.

2011-2012 yılları arasında Samsun HAS Parti İl Başkanlığı yapan Adnen Öz,  HAS Parti’nin aldığı karar çerçevesinde 2012 yılında AK Parti’ye geçti. 2012-2014 yılları arasında SAGEM Başkanlığı (Samsun Gelişim Merkezi) yapan Öz,  2014 yılında AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi ve 2019 Yerel Seçimlerine kadar görevine devam ettirdi. 

2018 yılında Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı seçilen ve bu görevini sürdüren Öz, ASRİAD Denetim Kurulu Başkanı ve Samsunspor Kongre Üyesidir. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Adnan ÖZ, evli ve iki çocuk babasıdır.

Adnan Öz Kitapları:

  • Dayı Cemil,
  • Güzel Adam,
  • Dikine, 
  • Gerçekler Acıtır,
  • Anneye Ağıt,
  • Yüreğe Gömülen Veda ve Bir Kuşun Feryadı,
  • Türk Ruleti

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)