Alexa

Amasra, Arapların filimcilerin üssü oldu

Kuveyt’in sevilen dizisi 'Kırılmış Kalpler'in bazı bölümleri Bartın'ın Amasra ilçesinde çekilmesi devam ediyor.

Amasra, Arapların filimcilerin üssü oldu

Arap yapımcılar son günlerde film ve dizi çekimleri için amasra'yı bölgesini tercih ediyor.

Bartın Valiliği, Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı eş güdümünde 2012 yılında başlatılan Bartın’ın turizm değerlerinin Arap-Körfez ülkelerinde etkin tanıtımı faaliyetleri meyva vermeye başladı.

Bartın her geçen gün Arap-Körfez coğrafyasında daha çok tanınıyor. Bu durum Arap turistlerin ve Arap dizi film yapımcılarının ilgisinin Bartın’a yönlenmesine sebep oluyor.

Bartın’a gelmeyi kabul eden Kuveyt Hb Artfor Technical Production And Adwertising şirketi, 'Kırılmış Kalpler' isimli dizinin büyük kısmını Bartın’da çekiliyor.

Bartın Valiliği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansıve İl Kültür Müdürlüğü dizi film çekimlerinde adeta seferber oldu. Amasra merkezde gerçekleşen çekimler sırasında Bartın Valiliği ve İl Kültür Müdürü Fuat Dursun, ekip ile yakınen ilgilendi.

Kültür Müdürü Fuat Dursun, "Bu yıl da Amasra ilçemize Kuveytli bir yapım şirketi geldi. İlçemizin doğal güzelliklerini içine alacak şekilde bir dizi çekiyorlar. Bundan son derece memnunuz. Bu çekimlerin ardından ilimize ve ilçemize daha çok Arap turist çekmek için gayret sarf ediyoruz. Kısa sürede Arap turistlerin ilgi odağı olacağımızı umut ediyoruz. Bu vesile ile ilçemizde misafir olan yapım şirketine her türlü ilgi ve alakayı gösteren Amasra halkımıza teşekkür ediyoruz" diye ifade etti.

Dizinin yapımcısı Ahmet Habip, Dizinin, annesi Türk, babası Arap olan bir kızın, babasının ölümünden sonra Türkiye'ye gelmesini konu aldığını ve mirasın peşinden koştuğunu ifade etti. Türk ve Arap dünyasının arasındaki bağları gün yüzüne çıkartacak güzel bir yapım olduğunu belirtti. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE