Anadolu'nun Kadın Gücü Yarışması 'Şans' Başlıyor

Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin dört bir yanından kadın tasarımcı ve üreticiler 5 ayrı kategoride yarışacak. 

Kültür Sanat 05.03.2021, 22:36 05.03.2021, 23:30
Anadolu'nun Kadın Gücü Yarışması 'Şans' Başlıyor

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması bu yıl üçüncü kez ‘’Şans’’ temasıyla başlıyor. Kadın üreticileri ve tasarımcıları desteklemek amacıyla düzenlenen Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığı anlamlı bir güne denk getirildi. Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin dört bir yanından kadın tasarımcı ve üreticiler 5 ayrı kategoride yarışacak.

Takı, Tekstil, Ev- Dekorasyon, Kahve Seti kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışıyor. illüstrasyon kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacak. Yarışma, www.anadolununkadingucu.com adresi üzerinden 31 Mart 2021’e kadar başvuruları kabul edilecek.

Jüri, 5 kategoride finalistler arasında değerlendirme yaptıktan sonra her kategorinin birinci sonuçları Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak. Birincilere 10 bin TL ön alım garantisi veren yarışmada, yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla; bölgedeki kadın üreticiler ilgili müze mağazalarının tedarikçi listesine de alınacaklar. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)