Anka Blanka, Müzik Sektöründe Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Taylan Daldal, sahne adıyla Anka Blanka, Yaptığı işi sevdiğini bu nedenle mesleğine fark yaratan projelerle katkıda bulunmak istediğini söyledi.

Kültür Sanat 13.05.2022, 18:43 10.06.2022, 10:28
Anka Blanka, Müzik Sektöründe Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Müzik sektöründe çalışmalarda bulunan ve 7 yıldır prodüktör, DJ olarak çalışmalarını sürdüren Taylan Daldal sahne adıyla Anka Blanka, “Yaptığım işi seviyorum. Bu nedenle mesleğime fark yaratan projelerle katkıda bulunmak istiyorum.” ifadelerinde bulundu.

Türk genç yeteneklerin ve prodüktörlerin destekleneceği bir plak şirketi kurmakta olan Taylan Daldal, aynı zamanda kadın DJ’lerin sorunlarına yönelik çeşitli çözümler de geliştirmekte. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Daldal, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Her ne kadar DJ’lik daha çok erkekler tarafından yapılıyor gibi görülse de bu doğru değil. Kadın DJ’ler de sektör içerisinde ve çalışmalarını sürdürüyor. Fakat kadın DJ’lerin süreç içerisinde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını ve mesleklerini yapma noktasında dış etkenlerden dolayı zorlandıklarını belirtebilirim. Bu durumu benimle aynı süredir bu mesleği yapan kız arkadaşım Buse Altunbüken sahne adıyla BerryB’nin yaşadığı zorluklar ile farkettim. Bu kapsamda prodüktör, DJ, vokalist özetle sanatçıların yer alabilecekleri bir platformu ve uygulamayı oluşturuyoruz. Bu uygulama sayesinde meslek içerisinde bulunan kişiler, yaşadıkları sorunları aktarma şansı elde edebilecek.”

Global Çapta Tanınan Plak Şirketleriyle Çalışıyor

Global çapta tanınan plak şirketleriyle çalışmalarda bulunan Taylan Daldal, “Müzik, yaratıcılığın ön plana çıktığı ve kişinin duygularını ifade etmede kendisini özgür hissettiği sektörlerden bir tanesi. Sektöre giriş yaptığımda yeterli bilgim ve tecrübem bulunmuyordu. Fakat zamanla, çok sıkı çalışmalar ve tecrübeler sonucunda yeterli bilgi birikimine sahip olduğumu fark ettim. Süreç içerisinde global çapta tanınan plak şirketleriyle önemli çalışmalarım oldu. Bu tür şirketlerle çalışmaya ve önemli projeler geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca dünyaca ünlü prodüktör ve DJ’lerin desteğini almak, bu yolda yalnız olmadığımı ve attığım adımların doğru olduğunu bana hatırlatıyor. Bu nedenle bulunduğum konum dolayısıyla çok mutluyum.” ifadelerinde bulundu.

Müzikal Başarılarına Yenilerini Ekliyor

DJ’liğin ve prodüktörlüğün çok özel ve dikkat çeken bir meslek olduğunu belirten Taylan Daldal, müzikal başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor: '2017 yılında ilk çalışmam ile Anka Blanka sahne adıyla Spinnin’ Records Talent Pool’de 1. sıraya yerleştiğimde bu durum beni oldukça heyecanlandırdı. Daha sonrasında ilk single’m 2018 yılında yayınlandı ve dünya çapında milyonlarca kitleye ulaştım. Bu duygu benim için tek kelimeyle mükemmeldi. En önemli hayallerimden birini gerçekleştirmiş oldum. Tony Junior, Kshmr, Ummet Ozcan, Dimitri Vegas & Like Mike gibi isimlere sahne arkasını paylaşarak kariyerimde güzel anılar edindim. Ayrıca İstanbul, Ankara, Antalya gibi şehirlerde düzenlenen organizasyonlara katılarak buralarda dinleyicilerimle buluşuyorum. Sektörde yaptığım her çalışma, beni bir adım ileri taşıdığı için çalışmalarıma kesintisiz bir şekilde devam edeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Ne olursa olsun asla vazgeçmeyin.”

Yorumlar (0)