banner434

Antalya'da Engelliler Günü Etkinliği!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Antalya'da 3-4 Aralık günlerinde kültür ve sanat ağırlıklı iki ayrı etkinlik düzenlendi.

Kültür Sanat 09.12.2019, 21:52 09.12.2019, 23:57
Antalya'da Engelliler Günü Etkinliği!

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Genel Başkanı Mete Kaçar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, kendileri açısından 365 gün boyunca yaptıkları hizmetin bir anlamda engellilere hesap verme günü olduğunu belirterek, "sadece yılda bir gün değil, aslında her gün engelliler günü olmalıdır. Buradan herkese engelsiz bir yaşam dileğinde bulunuyorum. Unutmayın ki; her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır" diye konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Antalya'da 3-4 Aralık günlerinde kültür ve sanat ağırlıklı düzenlenen etkinliklerin ilk gününde UTEF tarafından "Engelsiz Bir Yaşam" adına Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen kültür ve sanat etkinliği kapsamında; fuarı açıldı.

Kitap fuarına Beş yurek bir kitap yazarlarından UTEF"inde Paris Temsilcisi olan Caroline Turunç, Oya Demirel, Mustafa Yılmaz, Erdogan Yigitbaşı, Mustafa Özbilici, E. Kadir Turgut, Mansur Meçin yanı sıra ağırlıklı olarak Anşoyad ve Ansan'ın şair ve yazarları katıldı. Etkinlik; şiir dinletisi, çocuk konseri, Konyaaltı ilçesi mahalle muhtarlarına tekerlekli sandalye teslim töreni , Tolga Sağ ve Sinan Alyans'ın muhteşem konseriyle sona erdi.

Muhtarlara Tekerlekli Sandalye Teslimi

Etkinliğin ikinci gününde ise Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği'nce de, "4 Aralık Sanat Engel Tanımaz" adı altında Adalya Vakfı Engelsiz Cafe Spor ve Yaşam Alanı'nda şair ve yazarların katılımıyla ayrı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte; kültür, sanat, edebiyat, şiir dinletisi ve eğlenceye yer verildi. Buradaki etkinlikte de kitap stantları yine yerini aldı. Antalya Engelliler  sanat evi özel çocukları Hülya Bostanoğlu’nun şefliğini yaptığı özel çocukların ritim gurubunun müzik gösterisi büyük beğeni topladı.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar ile Genel Başkan Yardımcısı Güldane Kaya'nın hazırlayıp sundukları kültür ve sanat ağırlıklı etkinlikler ve Muratpaşa ilçesindeki Muhtarlara Tekerlekli Sandalye Teslimi, Engelliler Günü'ne damga vuruldu ve engellilerin sorunlarına  bir nebze olsa çare olmaya çalışıldı. İnşallah bütün Muhtarlıklarda birer adet tekerlekli sandalye bulundurulması sağlanabilir. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)