banner434

ATAKUM' DA ŞİİR AKŞAMLARI

Samsun ADD, Samsun KADEF, Samsun Acem Tekkesi, Samsun SASAD, Samsun Çarşambalılar Derneği gibi yerlerdeki şiiir ve müzik dinletilerine, şimdi de Samsun Atakumdahil oldu.

Kültür Sanat 11.02.2020, 22:37 11.02.2020, 22:47
ATAKUM' DA ŞİİR AKŞAMLARI

ADD, Samsun KADEF, Samsun Acem Tekkesi, Samsun SASAD, Samsun Çarşambalılar Derneği gibi yerlerdeki şiiir ve müzik dinletilerine, şimdi de Samsun Atakumdahil oldu.

Sanat, edebiyat, kültür etkinlikleriyle; hatırısayılırbir konuma gelen ve takdir görenbu güzel etkinlikler, diğer il ve ilçelere deörnekolmaya devamediyor.

Bu amaçla; Samsun Atakum da bu etkinlik halkasına dahil oldu. Atakum' daki şiir akşamları her  pazar günü, 15.00- 18.00 saatleri arasında  gerçekleşiyor.

Programı; TSM ve THM bestecisi, kemnçeve ud sanatçısı Kemal KOSİF yönetiyor. 9 Şubat 2020 Pazar günkü şiir ve müzik dinletisi Atakum Düğün Salonu'nun alt katındaki Salon2' de gerçekleştirildi.

O gün şiddetli kar yağışıve aşırı soğuklar nedeniyle etkinliğe 15  kadarşair, yazar ve sanatçı katıldı.rogramYöneticisi Kemak Kosif " Bu kar ve  yağışa rağmen, bizleri yalnız bırakmayıp yakınve uzaktan teşrifceden arkadaşalrımıza çok teşekkür ederim. Zamanla bu sayının artacağına eminim." şeklinde  konuştu.

Atakum' da 9 Şubat Pazar günü gerçekleşen etkinliğe katılan şair, ses ve saz sanatçıları ise şöyle:

Program Yöneticisi, besteci ve şair Kemal Kosif, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun, Kültür Bakanlığı Halk Şairi, Samsun Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı, şair ve roman yazarı Doğan Kan, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan Akbaş, şair Osman Aksoy, şair Emine Altın, şair ve öğretmen Mevlüt Eşgünoğlu, şair, yazar, şiir yorumcusu Hakan Barutçu, emekli öğretmen Oktay Zerrin, şair Galip Yılmaz, şiir yorumcusu Muhammet Kırımlı, bağlaması ve kendi besteleri ile sanatçı, emekli öğretmen ve şair İsa Kahraman, bağlaması, sesi ve türküleriyle Necdet Öztürk, ses sanatçısı Haldun Erdem, Necip Baş.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)