Barbaroslar Dizisi Başladı. Barbaroslar Konusu Nedir, Oyuncuları Kim?

Barbaroslar dizisi TRT1'de başladı. Yeni dizi Barbaroslar bu akşam dizi sevenleri ekrana bağlayacak. Denizlerin fatihi olarak tarihe geçen Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatını konu alan film merak uyandırıyor.

Kültür Sanat 16.09.2021, 21:47 16.09.2021, 22:47
Barbaroslar Dizisi Başladı. Barbaroslar Konusu Nedir, Oyuncuları Kim?

Barbaroslar dizisi severek izlenecek bir dizi olarak TRT1 kanalında başladı. Akdeniz’i Türk gölü haline getiren büyük kahramanların hikâyesini konu alan 'Barbaroslar' bu akşam tarihi film sevenlerin keyifle izleyeceği bir dizi olacak.

Barbaroslar dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimdir merak ediliyor?

TRT 1 ekranlarında yayın hayatına bu akşam giren Barbaroslar dizi filminin başrolünde, Diriliş Ertuğrul 'da sevilerek izlenen Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe bulunuyor.

Yayın hayatına başlayan, yapımda Osmanlı Dönemi'ne damga vurmuş karakterler rol alan filmin kadrosunda başka kimler var merak ediliyor? Barbaroslar dizi film oyuncu kadrosu kimler, isimleri nedir, hangi karekterleri canlandırdıkları araştırılıyor. İşte TRT1 Barbaroslar dizisi konusu ve oyuncuları!

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan'ın yazdığı dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan bu dizide Oruç Reis karakteriyle çıkıyor.

Barbaros dizisi konusu nedir?

Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatını anlatacak film Kaptan-ı Derya lakabıyla bilinen Hayrettin Paşa, Akdeniz'de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm kıyıları egemenlik altına almayı başaran Barbaros Hayretin Paşa'nın en büyük destekçisi kardeşi Oruç Reis'dir. Bu filmde Osmanlı amirali (kaptan-ı derya) Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatını izleyeceğiz.

Çekimler nerede yapılıyor?

Barbaroslar Dizisinin çekimleri İstanbul'da, açık deniz sahneleri ise Marmaris ve Antalya açıklarında gerçekleşiyor. Çekimlerinin bir kısmı platoda bir kısmı gerçek mekanlarda yapılacak. Gemiler platoda, özel bir ekip tarafından inşa edildi.

Barbaros Hayreddin Paşa kimdir?

Barbaros Hayreddin Paşa, 1470'li yıllarda Midilli adasında doğdu. Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'ti. Ona, "dinin hayırlısı" anlamına gelen "Hayreddin" adını, Osmanlı Devleti'ne yaptığı hizmetinden dolayı bizzat Padişah verdi. Osmanlı Devleti tarihinin ünlü Türk denizcilerinden, kaptan-ı derya olarak Osmanlı İmparatorluğunun ilk kaptan paşası ve Kaptan-ı deryası olan Barbaros Hayreddin Paşa, Akdeniz’de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi. Bazı tarihçilerce bir "Türk Gölü" olarak anıldı. Osmanlı'nın deniz politikasına ve Tersane-i Amire'ye nizam verdi.

Barbaros Oyuncuları Kimdir?

 • Ulaş Tuna (Barbaros Hayrettin Paşa veya diğer adıyla Hızır Reis)
 • Engin Altan Düzyatan (Oruç Reis)
 • Yetkin Dikinciler (İshak Reis)
 • Caner Topçu (İlyas Reis)
 • Bahadır Yenişehirlioğlu
 • Melis Babadağ
 • Pelin Akil
 • Gülcan Arslan
 • Yiğit Özşener
 • Devrim Evin
 • İsmail Filiz
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)