Burçe Bozkurt, Ayletme Beni türküsü ile Gönüllleri Fethetti

Samsunlu genç ve başarılı müzisyen olan Burçe Bozkurt, 'Ayletme Beni' türküsüyle müzikseverlerin gönlünü fethetti. Peki, bütün dikkatleri üzerine çeken Burçe Bozkurt kimdir?

Kültür Sanat 29.11.2021, 12:58 29.11.2021, 13:59

Müzisyen Burçe Bozkurt, Ayletme Beni türküsüyle dikkatleri üzerine çekti. Gönülleri fetheden Samsunlu genç ve başarılı müzisyen Burçe Bozkurt, müzikseverlere sunduğu türkülerle ön plana çıkıyor. Şu sıralarda Burçe Bozkurt kimdir, nerelidir merak ediliyor.

Genç müzisyen İrem Burçe Bozkurt, yeni teklisi 'Ayletme Beni' ile farklı bir yorum sunuyor. 22 yaşındaki başarılı isim, söylediği birbirinden güzel şarkı ve türkülerle kendisine hatrı sayılır bir dinleyici kitlesi oluşturdu.

Burçe Bozkurt’un Myd Müzik Film Yapım etiketiyle yayınlanan Ayletme Beni isimli tekli çalışması video klibi ile YouTube ve tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Ses sanatçısı Bozkurt, MYD Müzik Şirketi çatısı altında yayınlanan 'Ayletme Beni' klibiyle bir anda dikkatleri üzerine çekti. Muhteşem yorumuyla, eski bir Bulgaristan’da yazılmış bir Rumeli türküsünü yeniden gündeme getirerek Burçe Bozkurt, hem müzikseverlerden hem de deneyimli müzik adamlarından olumlu tepki aldı. Bir yıldız mı doğuyor dedirten Burçe Bozkurt, gördüğü ilgi karşısında memnun olduğunu belirtiyor.

Burçe Bozkurt Kimdir?

1999 yılında Samsun'un Çarşamba İlçesinde doğan genç sanatçı Burçe Bozkurt, lise dönemine kadar da Terme İlçesinde okudu. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünde Lisans eğitimini sürdüren Bozkurt, milliyetçi kimliğiyle de öne çıkan bir sanatçıdır.

Burçe Bozkurt, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla sosyal medyadan yayımladığı bir mesajda şunları söylüyor: "Başta hayatın en hakiki doğruluğunun ilim olduğunu bizlere öğreten Mustafa Kemal Atatürk, yıllarını vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeye vakfeden öğretmenlerimiz ve kutsal mesleğini yerine getirirken şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun!"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)