Çağla'dan 'Z' Kuşağına Cover Şarkılar (Çağla Korkmaz Kimdir)

Müzik piyasasında yaptığı klipler ve şarkılarla kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken güzel Popçu Çağla, "Saz Mı Caz Mı" ,"Ara Beni" gibi şarkılar ile müzik camiasının çok konuşulan isimlerinden birisi oldu. Peki Çağla kimdir, nereli, kaç yaşındadır?

Kültür Sanat 25.06.2021, 12:13
Çağla'dan 'Z' Kuşağına Cover Şarkılar (Çağla Korkmaz Kimdir)

Çağla, 'Z' kuşağı şarkılarıyla adından sözettiriyor. Güzelliği ve yaptığı cover şarkılar ile dikkatleri üzerine çeken Çağla "Saz Mı Caz Mı" ,"Ara Beni" gibi şarkılar ile müzik camiasında ismi konuşulmaya başladı.Hatta sevenleri tarafından Cover kraliçesi olarak görülmeye başlayan Çağla, "Saz Mı Caz Mı" ,"Ara Beni" adlı şarkıları ile müzik listelerinde zirveyi salladı.

500 milyon izlenmeyi geçerek rekor kıran Çağla, 25 yıl önce yapılan Of Aman Nalan'ın "Hadi Yarim" adlı sarkısını coverladı ve yep yeni bir sound ile müzik vitrinine sundu.

HADİSE VE BEN DANS EDİYORUZ

Şarkının sözü ve bestesi Zeynep Talu/Garo Mafyan'a ait olup şarkının aranjesini ünlü aranjörlerden Emirhan Cengiz yaparken klibini de bizzat Çağla yönetti.Başarılı Sanatçılardan Çağla "Müzik piyasasında Hadise ve sadece ben şarkıda kendimiz dans ediyoruz gerisi dansçılara sığınıyor" dedi. Çağla 'nın "Hadi Yarim" adlı şarkısı tüm müzik platformlarında yayınlandı.

Çağla Kaç Yaşında?

Pop müzik yorumcusu, müzisyen olar Çağla Korkmaz, Ünlü şarkıcı ve besteci Sinan Akçıl’ın keşfi ve Türkiye’de bilinen ünlü futbolcu menajeri Metin Korkmaz’ın eşidir. Medya ve magazin dünyasında Aleyna Tilki hakkında sarf ettiği sözlerle gündeme gelen Popçu Çağla,1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan ve Müzik kariyerine birbirinden ünlü simaların vokalistliğini yaparak adım atan Çağla’nın tanınmasına en büyük zemin hazırlayan olay katıldığı televizyon programlarıdır.

2014 çıkışlı “Nasıl Yani Bilmiyor musun” isimli bir EP çıkardı ve Müzik dünyasına 2016 yılında “Hoppa” Sinan Akçıl, Gökhan Tepe, Yıldız Tilbe gibi şarkıcıların  birer parçasını seslendirerek tanınmaya, Popçu Çağla Sinan Akçıl’ın Ebru Şallı için yazdığı iddia edilen “Pardon” şarkısıyla adını duyurmaya başladı.

Popçu Çağla 2018 yılında Gülşen’in şarkısı “Saz mı Caz mı” şarkısını seslendirerek, 92 milyon beğeni kazandı. Ayrıca Emrah Karaduman aranjörlüğünü üstlendiği “Arabeni” şarkısının çalışmalarını da yapan isim oldu. 

Çağla'nın albümleri

2019 Sobele – Sobele Remix

2018 Saz mı Caz mı?  

2016 Hoppa

2014 Nasıl Yani? Bilmiyor musun? 

Haber Sedat Sarıkaya

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)