Çarşamba'da Kültür Sanat Kursları Başlıyor

Çarşamba Belediyesince eğitim, kültür ve sosyal faaliyetleri desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar sürüyor. Belediye tarafından düzenlen Kültür ve Sanat Kursları için kayıtlar başladı.

Kültür Sanat 07.10.2021, 21:51
Çarşamba'da Kültür Sanat Kursları Başlıyor

Çarşamba Belediyesi tarafından sosyal ve kültürel faaliyetleri desteklemek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ücretsiz Kültür-Sanat Kursları için son başvuru tarihi 22 Ekim Cuma günü.olduğu açıklandı.

“Sanatı, sporu, eğitimi her yönüyle destekliyoruz”

Çarşamba’da her türlü sosyal ve kültürel faaliyetin desteklendiğini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan yaptığı açıklamada; “Çarşamba’mızda gençlerimizin ve ilgili tüm hemşehrilerimizin gelip katılabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Kültür-Sanat Kurslarımızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. İlkini 2019 yılında düzenlediğimizin kurslarımıza pandemi nedeniyle ara vermek durumunda kalmıştık. Bu yıl tekrardan kurslarımızı açıyoruz. Üniversite öğrencilerimiz de kentimize, okullarına döndüler. Onların da hem ilçemizde, ilgili oldukları alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri hem de yeni yeteneklerini keşfedecekleri yerler ve kurslar açmış oluyoruz. Küçüğünden büyüğüne her yaştan insanımıza kurslarımızın kapıları sonuna kadar açık. Tüm vatandaşlarımız da ücretsiz olarak açtığımız bu kurslarımıza gelip katılabilirler. Biz Çarşamba Belediyesi olarak ilçemizde sanatı, sporu, eğitimi her yönüyle destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Başvurular 22 Ekim Cuma’ya kadar devam ediyor

Çarşamba Belediyesi Kültür ve Sanat Kusları’nda kursiyerler; Temel Robotik Kodlama, Zeka Oyunları, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, Ses Eğitimi, Bağlama, Keman, Piyano, Gitar, Ney, Kaval, Tiyatro ve Drama gibi branşlarda istedikleri kurslara katılabilecekler. Kurslara başvurmak isteyenlerin 22 Ekim 2021 Cuma gününe kadar, Cemil Şensoy Kültür Merkezi’ne gelerek kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)