Demir: Ülkücü bakışla 2023’e 9 kala...

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 'Ülkücü bakışla 2023’e 9 kala Türkiye’nin problemleri ve çözüm önerileri' konulu bir konferans düzenledi.

Kültür Sanat 27.04.2014, 15:37 27.04.2014, 15:40
Demir: Ülkücü bakışla 2023’e 9 kala...
 Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 'Ülkücü bakışla 2023’e 9 kala Türkiye’nin problemleri ve çözüm önerileri' konulu bir konferans düzenledi. 

19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Demir’in konuşmacı olarak katıldığı konferans,Bafra Ülkü Ocakları konferans salonunda yapıldı. Konferansa MHPSamsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar,MHP Kadın Kolları Başkanı Zeynep İleri ile vatandaşlar ve gençler katıldı.

Konuşmacı Prof. Dr. Hüseyin Demir, memleketin Ülkücü harekete ihtiyacı olduğunu vurguladı. Demir, ’’İlk başta Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze kadar Türkiye’nin meselelerinin analizini yapalım ki memleketin neden Ülkücü harekete ihtiyacının olduğunu anlayalım. Özellikle son günlerde devletin tepesinde yaşanan kavgalar ülkenin dışarıdaki itibarına zarar vermektedir. Türkiye çok zor bir coğrafyada zor şartlardan geçmektedir.’’ dedi.

Konferansın sonlarına doğru Ülkücü camiaya yönelik özeleştirilerde bulunan Prof. Dr. Demir, 'önce ülkem, sonra partim sonra da kendim' ilkesinin iyi özümsenmesi gerektiğini, bu ölçüyü koyamayanların harekete zarar verdiklerini kaydetti.

Konferansın sonunda Prof. Dr. Hüseyin Demir’e Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu tarafından günün anısına bir plaket taktim edildi.
Yorumlar (8)
55 FATİH 1453 3 yıl önce
Meyve veren ağaç taşlanır , Hüseyin Hoca benim gibi onlarca öğrencinin elinden tutmuş , okumasını sağlamıştır. Allah ‘ a Yemin ederim ki Vatani ,Bayrağı, Dini ,imanı, Ezanı uğrunda seve seve canınını vermeye hazırdır.
zeki celik 8 yıl önce
memleketin ülkücülere ihtiyacı var ama her zaman dik duran 5 yılda bir ortaya cikmayan her zaman ülkücü olduğunun farkında olan 3 günlük menfaatler için eğilip bukulmeyen ülkücülerle hareket eden...
Temel Can 8 yıl önce
memleketin 24 saatini ülkücü olarak yaşayanlara var her zaman ülkücülerin yanında olanlara ihtiyacı var seçim zamanlarında değil her zaman ülkücü olduğunu hatırlayanlara ihtiyacı var menfaatlerini ayaklar altına alabilenlere ihtiyacı var yükseldikçe kerameti kendinden bilenlere değil geldiği yeri unutmayanlara ihtiyacı var
metin kurt 8 yıl önce
hocam en yakının erdoğan toka çalıştı sen de memleketin ülkücülere ihtiyacı var diyorsun nasıl olacak bu iş?
bozkurt 8 yıl önce
hoca milletvekilliği seçimleri yaklaştı ya yine ortada görülmeye başladı
mazi 8 yıl önce
nuri kuruoğlunun bunları asistan aldığı zamanları hatırladım şenol hü seyin ismail. hepsi büyük dava adamıydı. şimdiki hallerine çok üzülüyorum. ak partililerin yalakası oldular şenol dekanlık için bir numaralı ak partili oldu bu da müdürlük için çok yalaklık yaptı. bir tek ayhan kaldı adam gibi adam. gerçi hüseyin oldum olası menfaatini severdi. bir de çıkmış neler diyor.
gariban 8 yıl önce
hocam sen gençlere nasıl duruma göre davranacakları ile ilgili olarak strateji dersleri ver. mesela nasıl komünist bir yönetim iş başında iken doçentlik kadrosu alınır, ak partili bir yönetimde nasıl müdür olunur. gençler işin inceliklerini öğrensin ileride lazım olur onlara.
zeki 8 yıl önce
hoca önce ülkem, sonra partim sonra da kendim demişsin ama sen öyle yapmıyorsun. önce menfaatim sonra....nasıl olacak peki bu iş