Alexa


“Destanlaşan Ülkücü Hareket“ Gecesi

Ülkü Ocağı tarafından "Destanlaşan Ülkücü Hareket" programı düzenlendi.

Kültür Sanat 25.01.2014, 12:45 25.01.2014, 12:50
“Destanlaşan Ülkücü Hareket“ Gecesi

 Eskişehir Odunpazarı Ülkü Ocağı tarafından "Destanlaşan Ülkücü Hareket" programı düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon'da gerçekleşen Odunpazarı Ülkü Ocağı Başkanı Deniz Durak ve ocak mensubu gençlerin hazırladığı program kapsamında slayt gösterisi, şiir dinletisi ve bir konser düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını Odunpazarı Ülkü Ocağı Başkanı Deniz Durak yaptı. Odunpazarı'nda bu gibi etkinliklerin devam edeceğinden bahseden Durak, "Eskişehir'de, Odunpazarı'nda Ülkücü hareketin güçlü olduğu gerçeğini göstermek birlik ve beraberliği pekiştirmek için böyle bir gece düzenledik. Biz Ülkücü Gençlik olarak, davamızın peşinde tek yüreğiz. Biriz ve beraberiz. Binlerce yıllık şanlı tarihimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla, geçmişte var olduğumuz gibi bugün de varız. Allah'ın izniyle gelecekte de var olmaya devam edeceğiz" dedi.

Ardından konuşma yapan Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan ise, Ülkü Ocakları'nı Türk-İslam ülküsü davasının yaşandığı yerler olarak değerlendirdi. Şahan, "Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 'Bir elime ay ve güneşi verseler davamdan vazgeçmem' demiştir. İşte Ülkü Ocakları da bir peygamber ocağıdır. Ülkü Ocakları ayrıca, birer eğitim ve kültür kurumudur. Bir milleti millet yapan, temel değerleri, gerçekleştirme noktasında mücadele etmeliyiz" diye konuştu.

Programa, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Çalışıcı, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P