Fatsa'da Fasl-ı Gönül Sohbetlerine Hayati İnanç misafir oldu

Fatsa Belediyesinin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlendiği Fasl-ı Gönül Sohbetleri programına şair ve yazar Hayati İnanç misafir oldu.

Kültür Sanat 19.04.2021, 00:45 19.04.2021, 00:58
Fatsa'da  Fasl-ı Gönül Sohbetlerine Hayati İnanç misafir oldu

Pandemi nedeniyle kültür ve sanat etkinliklerini dijital ortama taşıyan Fatsa Belediyesi, Fasl-ı Gönül Sohbetleri’nin ilk programında ekranların sevilen yüzü şair ve yazar Hayati İnanç’ı ağırladı.

Bolaman Hazinedaroğlu Konağı önünde gerçekleşen programda İlahi aşkı, Divan Edebiyatından verdiği örneklerle anlatan Hayati İnanç ve Senai Demirci’nin keyifli sohbeti izleyicilerden büyük ilgi gördü.

“ZAMANIN KIYMETİNİ BİLMEK HAYATİ ÖNEM TAŞIR”

Senai Demirci moderatörlüğünde gerçekleşen Fasl-ı Gönül Sohbetlerinde sade Türkçesinin yanı sıra hitabetiyle renkli bir söyleşi gerçekleştiren Hayati İnanç, İslam aleminin Ramazan ayındaki yaşantısından kesitlerle divan edebiyatını anlattı. Şiir ve muhabbetleriyle gönüllerde taht kuran Hayati İnanç, Divan Edebiyatı'nın en önemli şairlerinin eserlerini yorumlarken zamanın kıymetini bilmenin hayati önem taşıdığını örnekleriyle anlattı.

“5 ŞEYİN KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM”

Çıkarılması gereken dersleri kendine has üslubuyla örneklerle izleyicilerle paylaşan Hayati İnanç, “Balıklar denizdeyken denizi bilmez de çıkınca bilir ama, iş işten geçer. Kısacası, ölüm gelmeden hayatın, ihtiyarlık gelmeden gençliğin, hastalık gelmeden sıhhatin, fakirlik gelmeden zenginliğin ve meşguliyet gelmeden boş vaktin kıymetini bilmek lazım” diye konuştu.

Programın ardından Fatsa Belediye Başkanı Ruhi Özbay, günün anısına şair ve yazar Hayati İnanç’a hediye takdim etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)