Genç Gazetecinin Anıları: 'Bende Kalmasın'

Gazeteci Yazar Talip Kocakoç, "Bende Kalmasın" kitabının hazırlığı son aşamaya geldi. Kitabın editöryal incelemeleri ve tasarım çalışmaları ardından 2022 yılı başında tüm kitapçı raflarında yer alması bekleniyor.

Kültür Sanat 19.10.2021, 01:02
Genç Gazetecinin Anıları: 'Bende Kalmasın'

Gazeteci Yazar Talip Kocakoç, 20 yaşından bu yana kaleme aldığı köşe yazısı ve denemelerini topladı. "Bende Kalmasın" adıyla kitap sayfalarına işlenecek olan bu eser kısa süre sonra okuyucuya sunulacak.

Talip Kocakoç, mesleğe başladığı 2011 yılından bu yana edindiği tecrübe ve birikimlerin yanı sıra kaleme almış olduğu köşe yazılarını derleyerek kitap haline getiriyor. 

Haberciliğin yanında içerik üretimi ve metin editörlüğü alanında başarıları olan genç gazeteci, bu yeteneğini gazete sayfalarından edebiyat dünyasına taşıyan Kocakoç, "Bende Kalmasın" başlığında topladığı kitabında çocukluk döneminden başlayıp mesleki hayata dair anılarına da yer veriyor. Kişisel gelişime yönelik içerikleri de bu sayfalarda toparlayan Kocakoç'un eseri yaklaşık 180 sayfa olarak yazın dünyasına girecek. Kitabın editöryal incelemeleri ve tasarım çalışmalarının ardından 2022 yılı başında ülke genelindeki tüm kitapçı raflarında yer alması bekleniyor.

Talip KOCAKOÇ Kimdir?

Aslen Ordulu olan Talip Kocakoç yerel ve ulusal anlamda önemli çalışmalara imza attı. Gazeteci kişiliği ile tanınan Kocakoç, Ordu Altaş Tv, Ordu Güncel Gazetesi, Tv52, Boztepe Tv, Ordu Yeni Dönem Gazetesi gibi Ordu medyasında önemli kurumlarda görevler aldı. Kameramanlık, Muhabirlik ve Yazı İşleri Müdürlüğü gibi unvanlar alan başarılı gazeteci, zaman zaman ekran önüne çıktı.

2020 yılında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde makam araçları sürücüsü olarak askeri görevde bulunan Kocakoç, gazetecilik faaliyetlerine devam etmektedir.

Medya sektöründe aktif olarak görev alan Gazeteci Talip Kocakoç Ordu yerelinden başlayan bir süreçle ulusal anlamda da çeşitli projelerde görev aldı. 2011 yılından bu yana sektörün bilinen firmaları ile çalışmış, alanında ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)