Halk Oyunları Ekibi ADANS Birinci Oldu

Akhisar, Misak-ı Milli İlkokulu ve Ali Şefik Ortaokulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi ADANS adına çıktığı kulüpler arası halk oyunları yarışmasında Manisa il birincisi oldu.

Kültür Sanat 16.02.2017, 13:48
Halk Oyunları Ekibi ADANS Birinci Oldu

12 Şubat Pazar günü Manisa Atatürk Spor Salonunda yapılan minikler dalında kulüpler arası halk oyunları yarışmasında Adans Spor Kulübü 30 kişilik ekibi ile sahne aldı. Oğuz Öndül önderliğinde sahne alan ekip yaptığı gösteriler ile tam puan alarak güçlü rakiplerini geride bırakarak il birincisi oldu ve bölge yarışmalarında Manisa’yı temsil etme hakkı kazandı.

Eğitmen Oğuz Öndül, Okul Müdürü Ali Erkan, Müdür Yardımcısı Nizamettin Çakmak ve Halk Oyunları gönüllü destekçisi Erol Çokgör, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı ziyaret etti. Halk oyunları ekibini encümen salonunda kabul eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı il birincisi olan ekibi tebrik ederek başarılar diledi.

Ege bölge illerinin katılacağı grup yarışmalarının Nisan ayı içerisinde yapılacağına vurgu yapan eğitmen Oğuz Öndül yarışma öncesi derece elde etmek için değil öğrencilerin sosyal etkinlik olarak bu işe başladığına dikkat çekerek öğrencilerinin işlerini severek yaptığının altını çizdi.

Okul salonunun düzenlenmesinde katkı sağlayan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya da teşekkür eden okul yöneticileri başarıda belediyenin de katkısı olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Salih Hızlı ise kültürel ve spor etkinliklerinde elde edilen başarıların çocukların gelecekteki başarılarına da etki edebileceğine vurgu yaptı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)