Alexa

Hollanda’da Ülkücüler Osman Öztunç ile Coşkusu

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Soest Ülkü Ocağı’nın düzenlediği “Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve Kültür Şöleni”nde Hollanda’da ülkücüler, Osman Öztunç, Nejla Çakmakcı ve Gökhan Tekin konseri ile unutulmaz bir gece yaşadı.

Hollanda’da Ülkücüler Osman Öztunç ile Coşkusu

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Soest Ülkü Ocağı’nın düzenlediği “Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve Kültür Şöleni”nde Hollanda’da ülkücüler, Osman Öztunç ile coştu.

Kur’an-ı Kerim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şölene yoğun ilgi vardı. Osman Öztunç hayranları ‘Üsküdar’ şarkısına eşlik ettiler. Hollanda’nın Amersfoort kentinde gerçekleşen geceye, Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik’in yanı sıra çok sayıda Türk Federasyon’a bağlı teşkilat başkanları, yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Salonu dolduran katılımcılar ve ülkücü gençler hep birlikte sıklıkla “Federasyon ovası, bozkurtların yuvası” şeklinde sloganlar attılar. Gecede önce Hollanda’da yaşayan ve ülkücü gençliğin sevilen sanatçısı Gökhan Tekin sahne alarak salondaki gençleri hareketli türküleriyle coşturdu. Daha sonra Almanya’dan katılan bayan sanatçı Nejla Çakmakcı sahne aldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Soest Ülkü Ocağı Başkanı Baki Emektar şunları söyledi: “Öncelikle Soest Ülkü Ocağı olarak düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Derneğimizin çalışmaları sonucu bugün bu güzel ortamda beraberiz. Derneğimiz sizlerden aldığı destekle, güçle değerlerimizi ve kültürümüzü yaşatmaya çalışıyor. İçinde yaşadığımız ülkenin kanunlarına, nizamına uyarak saygı çerçevesinde, bizlerin geçmişteki değerlerini gelecekteki değerlerle bütünleştirerek daha ileriye götürme çabası içerisindeyiz. Şölenimizin, eğlenceli geçmesini diliyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 13:00
YORUM EKLE