banner399

banner400

banner398

banner401Horma Kanyonu'na Belgesel Film

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi” uygulama alanları görüntülenerek, projeden faydalanan kişilerle röportajlar yapıldı.

Kültür Sanat 23.09.2020, 12:37
Horma Kanyonu'na Belgesel Film

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yapılan çalışmayla Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen başarılı projeler belgesel film haline getiriliyor.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından turizme yönelik desteklenen projeler TRT Haber’de yayınlanacak. Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen projeler ulusal kanallarda yerini alacak. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi” uygulama alanları görüntülenerek, projeden faydalanan kişilerle röportajlar yapıldı.

Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi

2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında KUZKA desteğiyle Pınarbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi ile yerli ve yabancı turistlerin çekilmesi bekleniyor. 

Horma Kanyonu’na gelen ziyaretçilerin memnuniyet düzeyini artıran ve marka değerine büyük ölçüde katkı sağlayan proje kapsamında inşa edilen sosyal donatılar, doğaseverlerin ve eko turizm tutkunlarının şimdiden rotalarındaki mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri haline geldi. Hazırlanan belgesel ile turizm çekim merkezine dönüştürülmesi amaçlanan bölgeye daha fazla yerli ve yabancı turistin çekilmesi hedefleniyor.  

Saha çalışmaları tamamlanan belgesel ile TR82 Bölgesi’nin turizm değerlerinin ve yatırım olanaklarının tanıtılmasının yanı sıra, Ajans desteklerine ilişkin farkındalığın da artırılması amaçlanıyor.

Yorumlar (0)