Alexa

‘İbrahim Sadri ile Memleketim Merhaba’

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Gençlik Merkezleri Hasbihal Gençlik Sohbetleri kapsamında ‘İbrahim Sadri ile Memleketim Merhaba’ isimli şiir dinletisi manisalıları coşturdu.

‘İbrahim Sadri ile Memleketim Merhaba’

Adam Gibi, Bir Adın Kalmalı, Adın Batsın, Bugün Pazar, Aldırma Reis gibi şiirleriyle bilinen şair, sunucu, televizyoncu ve tiyatrocu İbrahim Sadri, Manisalı gençlerle buluştu. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro Salonu’nda şiir dinletisine, KYK Manisa İl Müdürü Kemal Koçkaya, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Vekili Mustafa Buldu,

Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Ömer Kutlu, STK Temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Gençlik Merkezi’nin tanıtım videosu sunumu ve İbrahim Sadri’nin şiir dinletisiyle devam etti. Gençlerle bir arada olmanın heyecan verici olduğunu ifade eden İbrahim Sadri, “Memleketimize vatanımıza bayrağımıza ilişkin dizeler türküler şarkılar paylaşıyoruz. İçinden geçtiğimiz bu zor zamanlarda memleketi sevmemin ne kadar kıymetli olduğunu ve ne kadar büyük bedeller ödenmesi gerektirdiğini farkına varmalıyız.  İstedik ki biz bu yıl memleketi dolaşarak bir birinden değerli gençlerimizle bir araya gelerek hep birlikte o coşkuyu o sevinci o memleket sevdasını birlikte karşılıklı bir alışverişle paylaşalım istedim. Bugünde Şehzadeler şehir olan Manisa’dayız sizlerle birlikteyiz kavuşturana birlikte kılana şükürler olsun.  Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Görüyoruz ve anlıyoruz ki bu memleketi sevmenin bir bedeli var. O aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bize bunu gösteriyor” dedi. İbrahim Sadri gecede Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya ve Nurullah Genç gibi şairlerin eserlerini seslendirdi.

Şiir dinletisinin sonunda İbrahim Sadri’nin daveti üzerine sahneye çıkan Manisa Gençlik Merkezi öğrencilerinden Necdet Cura ‘Bayrak’ adlı şiirini seslendirdi. Furkan Çakır ise Mehmet Akif Ersoy, bir gece isimli şiirini seslendirdi. ‘İbrahim Sadri ile Memleketim Merhaba’ şiir dinletisinin ardından İbrahim Sadri’ye ve ekibine Manisa’nın yöresel ürünlerinden oluşan sepetler verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 15:19
YORUM EKLE