İkiz piyanistler büyüledi

Burdur'da ikiz piyano sanatçıları Sinan ve Kenan Tüfekci, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin kuruluşunun 10'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Kültür Sanat 13.05.2016, 14:35
İkiz piyanistler büyüledi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Üyesi ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle'nin danışmanlığında hazırlanan 'Sinan Tüfekci - Kenan Tüfekci' piyano resitaline Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sibel Karakelle, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Burdurlular katıldı.

İkiz piyanistler Sinan ve Kenan Tüfekci'nin sahne performansı izleyicileri büyüledi. Tüfekci kardeşler, 6 yaşında babalarının getirdiği akordeon, çocuk saksafonu ve trompeti ile müzikle tanıştıklarını söyledi. Tüfekci kardeşler ATSO Antalya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano ile tanıştıklarını, hedeflerinin akademisyen olarak başarılı müzisyenler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Programın sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sibel Karakelle Tüfekci kardeşlere çiçek vererek teşekkür etti. 
Yorumlar (0)