banner434

İlk Kez İtalya'ya Gidecekler İçin Öneriler

Kültür Sanat 21.04.2022, 16:51
İlk Kez İtalya'ya Gidecekler İçin Öneriler

Akdeniz ruhunu sarıp sarmaladığı ve hayattan keyif alan insanların mevcut olduğu herkesin gitme hayalini kurduğu ülkeler arasında hiç şüphesiz İtalya yer almaktadır. Gerek doğası, gerekse gezilecek yerleri birçok İtalya turları mevcut olmakta ve binlerce turisti ülkeye akın etmektedir. Uzun yıllar boyunca Avrupa kültürünün şekillenmesine önemli katkıda bulunacak uygarlıklara ev sahipliği yapan ve Rönesans hareketleri ile akım başlatarak tüm Avrupa’ya yayan İtalya topraklarında sanat yönü ile ve kültür özelliği ile de dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan görkemli miras mevcut olmaktadır.

Sanatın, Tarihin, Sporun Ülkesi

Müthiş bir çeşitliliğe ve zenginliğe ev sahipliği yapan etkileyici coğrafyada Akdenizli ruhunu barındıracak ve çekici yapan kültürü ve eşi benzeri olmayan mirası ile Avrupa‘nın en çok ziyaretçi ağırlayan ülkelerinden biri olarak İtalya öne çıkmaktadır. Turistler ister kuzey bölgesinde, Alpler’de kayak yapar isterlerse de Sardinya kıyılarında deniz ve güneşin keyfini çıkarmayı doyasıya yaşar. İtalya’nın neresini görürseniz görün, geride, tekrar bir gün dönmek üzere fikir oluşmaktadır.

İtalya Gezi Rehberi

Fransa, İsviçre, Avusturya ülkelerine sınırı olan İtalya'nın başkenti Roma olmaktadır. Roma aşıklar şehir olarak bilinmekte ve mevcut olduğu mekanları ile aşık her kişiyi kendine hayran bırakmakta ve unutulmaz aşklara ev sahipliği yapmaktadır.

İtalya'da Gezilecek Yerler

Bologna: Kızıl şehir olarak da bilinen İtalya'nın kuzeyinde yer alan Ortaçağ mimarisini bünyesinde barındıran şehir olmaktadır.

Cenova: İtalya'nın tarihi liman kenti olmakta ve deniz, güneş aşığı tüm turistler için sevilecek mekanların başında yer almaktadır.

Como Gölü: İtalya'nın dünyaca ünlü gölü olan Como Gölü buzul kökenli bir geçmişe sahip olmaktadır.

Villa San Michele: Capri’nin büyüsüne kapılan ve ömrünün uzunca zamanını bu adada geçirmiş olan Axel Muthe’nin inşa ettirdiği görkemli bir yapı olarak herkesin görmesi gereken bir mekan olmaktadır.

Milano: Moda tutkunlarının hayalini kurduğu yerlerden biri olan Milano dünyada moda için oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

Borghese Müzesi: Borghese Galerisi; resim, heykel ve antika koleksiyonları ile tüm dünyadan sanatseverleri bünyesinde misafir etmektedir.

Alberobello: İtalya’nın Harran'ı olarak dikkat çeken Alberobello meşhur olan trulli evleri oldukça fazla olmakta ve en yoğun olarak görüldüğü noktalardan biri olarak dikkat çekmektedir.

İtalya turlarını incelemek için https://www.tatileksper.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)