İlkadım'da Cemal Safi Yarışmasında Son 10 Gün

Samsunlu şair Cemal Safi’nin 2. ölüm yıl dönümü dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş teşfikleriyle gerçekleştirilecek şiir yarışması için son başvuru tarihi 20 Mart'ta sona eriyor.

Kültür Sanat 09.03.2020, 12:28 12.04.2020, 03:20
İlkadım'da Cemal Safi Yarışmasında Son 10 Gün

Ölümünün 2. yıl dönümünde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen Samsunlu şair Cemal Safi şiir yarışmasına başvuru için son 10 gün kaldı. 10 Ocak 2020’de başlayan başvuru tarihinden bu yana 2 binden fazla başvurunun olduğu yarışma büyük ilgi gördü. Türk edebiyatına büyük katkılar sağlayan ve bestelenen 150’den fazla şiiri ile kalplerde taht kuran şair Cemal Safi Şiir Yarışmasına son başvuru 20 Mart 2020 Cuma günü sona eriyor.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İlkadım Belediyesi olarak başta başkanımız Necattin Demirtaş olmak üzere kültür ve sanat etkinliklerine büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Samsunumuzun önemli sanatçılarından biri olan ve 2 yıl önce aramızdan ayrılan Şair Cemal Safi’yi ona yakışan bir etkinlikle anmak istedik. Yarışmaya şimdiye kadar 2 binden fazla başvuru yapılması bizleri oldukça mutlu etti” dedi.

“TÜRK EDEBİYATINA HAKETTİĞİ DEĞERİ ETKİNLİKLERİMİZLE VERECEĞİZ”

Türk edebiyatının dünyada en köklü ve etkili edebiyatlardan olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Biz yerel yöneticilerin en büyük sorumluluklarından birinin kendi kültür ve sanatımızı gençlerimize öğretecek etkinlikler ve çalışmalar yapmak olduğu düşüncesindeyim. Bu doğrultuda İlkadım Belediyesi olarak sanatın birçok dalında Türk kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için projeler üretiyoruz. Türk edebiyat Şehrimizin gurur duyulan sanatçılarından biri olan şair Cemal Safi’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken bir yandan da anısını yaşatmak amacı ile böyle bir şiir yarışması yapmayı uygun gördük. Oldukça yoğun bir ilgi gören ödüllü yarışmamızda başvuru için sona yaklaşıyoruz. Edebiyatımız açısından kaybedenin olmayacağı yarışmaya tüm halkımız davetlidir” dedi.

Cemal Safi Şiir Yarışmasında son başvuru 20 Mart

İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü Cemal Safi Şiir yarışması büyük ilgi görüyor. Aşk konulu şiirlerin yarışacağı yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 4 bin TL, üçüncülük ödülü 3 bin TL, mansiyonlar bin 500 TL olarak belirlenirken ödüller arasında aile özel ödülü de yer alıyor. Son başvuru tarihi 20 Mart 2020 olan yarışmaya cemalsafi2020@@ilkadim.bel.tr adresinden başvuru yapılabilirken detaylı bilgi için www.ilkadim.bel.tr/cemalsafi2020 adresi ziyaret edilebilmekte.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)