Kapadokya’da Cappadox Festivali renkli etkinliklerle sürüyor

Bu yıl 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında 'Gelin Bahçemizi Ekelim' teması altında ikincisi düzenlenen Cappadox, Kapadokya'nın özel doğasında, Uçhisar, Göreme ve yakın çevresinde yapılıyor.

Kültür Sanat 22.05.2016, 23:42
Kapadokya’da Cappadox Festivali renkli etkinliklerle sürüyor

Geçen yıl, üç gün boyunca müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava deneyimlerinde buluşturan Cappadox'ta Türkiye'den ve yurt dışından katılımcılar konserler, gün doğumu etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, çağdaş sanat performansları ve sergilerle Kapadokya’yı keşfetmişti. Cappadox, bu yılki etkinliklerini 'Gelin bahçemizi ekelim' teması altında topladı. Cappadox, bu coğrafyanın geçmişinden ve doğasından yola çıkarak günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alıyor.

Cappadox, bu yıl ilk kez Pazar Alanı’nda ücretsiz atölyelere, film gösterimlerine ve söyleşilere de yer veriyor. Gün doğumundan gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren müzik, gastronomi, açık hava, çağdaş sanat etkinlikleri, yerel halkın el işi ustalığından beslenen atölyeler ve stantlarla dolu bir program düzenleniyor. 
Yorumlar (0)