Manisa'da Gülben'le Coşku Seli

474. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikler, ünlü şarkıcı Gülben Ergen konseri ile renklendi.

Kültür Sanat 27.04.2014, 18:55 27.04.2014, 19:14
Manisa'da Gülben'le Coşku Seli

 474. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikler, ünlü şarkıcı Gülben Ergen konseri ile renklendi. Konser öncesi fener alayı ile festivalini kutlayan Manisalılar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki konserle coşkularını katladılar. Seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla hayranlarını mest eden şarkıcı, bazı şarkılarını sahneden inerek, hayranlarıyla birlikte okudu. Konseri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, eşi Şeyda Ergün ile birlikte izledi.

 Manisa’nın 5 asırlık köklü geleneği olan ve bu yıl 474.’sü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, fener alayı ve Gülben Ergen konseri ile renklendi. Şeyh Fenari Camii önünden başlayan fener alayına Vali Abdurrahman Savaş, eşi Hafize Savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün, Mesir Komitesi Temsilcisi Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, protokol üyeleri ve çok sayıda Manisalı katıldı. Manisa Şehzadeler Mehteri ve gösteri topluluklarının şovlarıyla renk kattığı fener alayı, Cumhuriyet Meydanı’ndan son buldu. Yürüyüş boyunca Manisalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e sevgi gösterisinde bulundu. Başkan Ergün de, vatandaşlara el sallayarak, sevgi gösterilerine karşılık verdi.

Gülben Ergen Manisalılarla buluştu

Fener alayının ardından konser alanına geçildi. Ünlü şarkıcı Gülben Ergen’in sahne alacağı konser öncesi, havai fişek gösterisi gerçekleştirildi. Ardından sahne alan şarkıcı Gülben Ergen, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla Manisalıları coşturdu. Bitmek bilmeyen enerjisiyle hayranlarına yakın olmak isteyen Ergen, sahneden inerek vatandaşların yanına gitti. Konserin sonunda sahneye çıkan Vali Abdurrahman Savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, şarkıcıya çiçek, mesir macunu ve plaket takdim etti. Sanatçıyı performansından dolayı kutlayan Başkan Ergün, Manisa’nın adını her ortamda dünyaya duyurmak için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)