Meltem Akgün Kimdir?

Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı “MEMORABLE PORTRAITS” yarışmasında ödül alan fotografı 2020 VENEDİK BİENALİNDE Piazza Ca' Zanardi (Itsliquid) de sergilenenmiştir. 

Kültür Sanat 05.05.2022, 09:58 05.05.2022, 10:27
Meltem Akgün Kimdir?

Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı “MEMORABLE PORTRAITS” yarışmasında ödül alan fotografı 2020 VENEDİK BİENALİNDE Piazza Ca' Zanardi (Itsliquid)de sergilenenmiştir.“Gizlenemeyen(inconcealable)” adını verdiği eseri ise Viewbug tarafından 2018 de düzenlenen ‘I SEE YOU IN BW' yarışmasında finalist olmuş ve 2021 yılında 'TOP SHOT' ödülü almıştır. Bu ödüller Akgün’ün hayatında sanata bakışını ve sadece hayatında var etmek istediği fotoğrafçılık yolundaki profesyonel serüvenine başlamasına önayak olmuş.

Anka Kuşu misali her şeye rağmen küllerinden yeniden doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün, “ RESSAM – DOĞA ” adlı ilk kişisel sergisindeki eserlerini Bağdat Caddesi’nin modern tarzda mimari yapısıyla ünlenen A11HOTELS’de 14 Mayıs’ta sanat severlerle buluşturacak.

Meltem Akgün yurt dışında ve Türkiye’ de katıldığı fotoğraf sergilerinden de ilham alarak artık eserlerinin sanat severlerle buluşması gerektiğini düşünerek ilk kişisel sergisini açmaya karar verdi.Peşinden sürüklendiği hayatın içerisinde hissettiği görsel zenginlikleri fotoğraf sanatı ile resmetmeyi bütünleştirerek yol, yön ve zaman harcamış.

Meltem Akgün’ün “RESSAM - DOĞA” ADLI SERGİSİ 14 MAYIS – 24 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA A11HOTELS’ DE İZLENİLEBİLİR.

MELTEM AKGÜN KİMDİR?

Meltem Akgün, 1965 yılında doğdu. Akgün, Fotoğraf Sanatçısı Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde ekonomi mastırı yaptı..Finans sektöründe Banka, Factoring, Leasing, Sigorta, Menkul Kıymetler şirketlerinde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunan Akgün, Avrupa’da ve Asya’da değisik ülkelerde şirketler kurrdu ve bunları ekonomik karlılık seviyesinde sattı. Sanatçı, kendini çocukluğundan beri gönlünde yatan resim ve fotoğrafçılığa adamıştır. Hollanda, Portekiz gibi ülkelerde çeşitli karma sergilere katılan sanatçı 2020 yılında Venedik Bianelinde sergilenen eseri ile Gurushots'ın açtıgı 'MEMORABLE PORTRAİTS' yarışmasında ödül kazanmış.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)