Nurlan Ordubadlı’nın Can Azerbaycan’ı Müzik Dünyasını Sarstı

Kültür Sanat 02.12.2021, 15:50 02.12.2021, 15:57
Nurlan Ordubadlı’nın Can Azerbaycan’ı Müzik Dünyasını Sarstı

Azeri şarkıcı Nurlan Ordubadlı, Can Azerbaycan şarkısıyla müzik dünyasında özel bir konum elde etti. 2021’de çıkan Can Azerbaycan albümünde yer alan şarkı, Türkiye ve Azerbaycan’da beğeni rekorları kırdı. Youtube’da da izlenen şarkı, binlerce kişiye ulaştı.

Şarkısının yakaladığı başarıdan mutlu olduğunu, Yaşa Azerbaycan şarkısındaki ivmeyi bu şarkısında da elde ettiğini belirten Nurlan Ordubadlı, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Birçok albümüm, çok beğenilen şarkılarım oldu. Bu şarkılarımın bir kısmında Azeri kültürüne vurgu yapmak istedim. Ülkemi seviyorum, ülkeme minnetimi şarkılarımla sunmak istiyorum. Can Azerbaycan şarkım da bu anlayışımın bir ürünü. Hareketli bir tarza sahip, insanlar dinlerken gündelik hayatın stresinden uzaklaşma şansı elde ediyor.”

Youtube’da Binlerce Kişi Dinledi

1986 yılında Azerbaycan’da dünyaya gelen, müzik dünyasında hızlı bir giriş yapan şarkıcı Nurlan Ordubadlı, müziğin kendisi için çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. 2021 yılında çıkardığı Can Azerbaycan albümünün en özel şarkılarından biri olan ve albümüyle aynı adı taşıyan şarkısının Youtube’da da izlendiğini vurgulayan Ordubadlı, “Birçok müzik paylaşım platformunda şarkılarımı bulmanız mümkün. Can Azerbaycan da milyonlarda kullanıcı olan Youtube’da bulunuyor. Binlerce kişi tarafından dinlenen şarkımla ilgili çok güzel yorumlar aldım. Bu beni çok mutlu etti, gururlandım.” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’de de Pek Çok Kişi Şarkıma İlgi Gösteriyor

Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Nurlan Ordubadlı, “Türkiye’de pek çok kişi şarkılarımı dinliyor. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Çünkü biz iki devlet olsak da tek milletiz. Düşüncelerimiz, duygularımız aynı geçmişten besleniyor. Türk hayranlarım, şarkıyla ilgili çok güzel yorumlarda bulundu. Kendimi çok özel hissettim. Bu yüzden Türk hayranlarıma çok teşekkür ediyorum. Aldığım geri dönüşler sayesinde karşıma çıkan engelleri takılmadan çalışmalarımı sürdürebiliyorum.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)