Alexa

Oğan'dan; Galip Erdem,,,

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Galip ERDEM’in Vefatının 17. Yıldönümüne İlişkin Mesajı

Oğan'dan; Galip Erdem,,,
 MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Galip ERDEM’in Vefatının 17. Yıldönümüne İlişkin Mesajı:

Türk milliyetçiliğinin bilge temsilcilerinden Galip ERDEM Ağabeyimiz, kaleme aldığı eserlerle, mümtaz şahsiyetiyle ve örnek vefa duygusuyla ülkücü hareketin tarihine altın harflerle yazılan altın kalpli bir hoca olmuştur. ERDEM, aramızdan 12 Mart 1997 tarihinde ayrılsa da herkesin gönlünde unutulmayacak izler bırakmıştır. Herkes, Galip ERDEM’de bir ağabeyin şefkatini bulmuş, bir öğretmenin bilgeliğini hissetmiştir. Gerçek bir dava adamı olan Galip ERDEM Ağabeyimizin sadece eserleri değil, ülkü yolunda harcadığı yaşamı da anlaşılmalı ve örnek alınmalıdır.
 
Galip ERDEM, günümüzde ayaklar altına alınmak istenen, silinmeye çalışılan ve inkar edilen Türklüğe ilişkin mesajlarını son derece isabetli bir şekilde yıllar önce vermiştir. “Biz yeryüzündeki bütün Türklerin tek bir millet olduklarına inanıyoruz. Canımız öyle istediği için değil, millet adını verdiğimiz içtimaî birliklerin yapısı öyle emrettiği için.” diyerek bir yandan Türk dünyasını tanımlarken diğer yandan da Türk topluluklarını adeta kucaklamıştır. “Ülkücünün Çilesi” isimli eserinde ülkücü hareketin zorluklarını ve mücadeleyi anlatan Galip ERDEM aynı zamanda bir hilal uğruna adanmış ömürlere yol gösteren bir erdem timsali olmuştur.
 
Ülkücü hareketin aksakalı, değerli büyüğümüz Galip ERDEM’i Hakk’a yürüyüşünün 17. sene-i devriyesinde rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 16:32
YORUM EKLE