Özercan Hatı, Yeni Oyunlarımız ile Pandemi Sonrası Sahneleri Şenlendireceğiz!

Pandemi dönemine değinen Özercan Hatı, Pandemi döneminde, evlerde tıkılı kalındığını, boş boş oturmak yerine birbirinden farklı onlarca tiyatro oyunu yazdıklarını belirtti. Peki Özercan Hatı Kimdir, nerelidir?

Kültür Sanat 31.05.2021, 02:06 02.06.2021, 14:03
Özercan Hatı, Yeni Oyunlarımız ile Pandemi Sonrası Sahneleri Şenlendireceğiz!

"Pandemi döneminde, evlerde tıkılı kaldık. Boş boş oturmak yerine birbirinden farklı onlarca tiyatro oyunu yazdık." ifadelerini kullanan Özercan Hatı, Pandemi dönemine değinerek, ‘’Bu dönemde rutinlerimizde değişme olmadı. Ekip olarak provalarımıza, çalışmalarımıza devam ettik. Daha fazla üretmeye başladık. Bu süreç kendimizi daha fazla geliştirmemize belki de vesile oldu diyebiliriz” dedi.

Özercan Hatı, oynadıkları oyunlardan bahsederken ‘’Doğaçlama oyunlarımızdan bir kaçı; Şapka, Sen Söyle , Yazar Oyunu, Canlandır , Dörtlü Dönme ve Kart Oyunu gibi seyirciden aldığımız çıkış noktalarıyla başlar, daha sonra oyuna seyirciyi de davet ederiz ve oyunlar bu şekilde devam eder. Yazılı oyunlarımız ise ; 7 Ölümcül Günah, İnsan Pazarı , Mezarcı , 4.Katman , Kıyamet , Hayvanat Bahçesi ve yeniden yazılıp yorumlanan Mütevazi bir Öneri başlıca oyunlarımız arasında. Pandemi dönemi sonra erdiğinde kaldığımız yerden daha iyi bir şekilde devam etmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Özercan Hatı Kimdir?

Sosyal Medya üzerinde yükselişe geçerek, insanların dikkatlerini çekmeye başlamıştır. 20 Eylül 1999 yılında Bursa’nın Yıldırım ilçesinde doğan Özercan Hatı çocukluk yıllarında tiyatroya olan ilgisi ile sahnelere atılmıştır. İlkokul yıllarında okullarda sahne alan Özercan, lise öğrenimine geçtiğinde Bursa Şehir Tiyatro’sunda eğitimini alıp sahnelere atılmıştır. İlk oyunu olan “Bamsı Beyrek” tiyatro oyunu Bursa Adile Naşit Şehir Tiyatrosu’nda sergilenmiştir. Daha sonra tiyatroyu bırakmayıp birçok oyunda rol almıştır. Şuan ise Noviembre Doğaçlama Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaktadır.

Tiyatro’da Özercan Hatı, 2014’ten bu yana, Bursa Şehir Tiyatrosu, Doğaçlama tiyatro, Okul tiyatro oyunlarında sahne aldı. Şuanda Noviembre Doğaçlama oyununda yer alıyor.

  • 2014-2016 Okullarda Tiyatro Gösterisi-Sokak sanatları
  • 2016-2019 Bursa Şehir Tiyatrosu
  • Bamsı Beyrek
  • Güldüren skeçler
  • 2019- Devam etmekte Noviembre Doğaçlama
  • 7 Ölümcül Günah Drakcula ( Cadılar Bayramına Özel Gösterim)
  • İnsan Pazarı
  • Hayvanat Bahçesi
  • Doğaçlama Tiyatro Gösterisi

Özercan Hatı, 20 Eylül 1999 yılında Bursa'da doğdu. Bursa Şehir Tiyatro’sunda eğitim alan Hatı, birçok tiyatro oyununda rol aldı. Özercan Hatı, "Düğün Dernek""Bir Küçük Eylül Meselesi", "Delibal", "Medcezir" gibi yapımlarda rol aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)