Pendik Belediyesi Aşık Veysel’i andı  

Pendik Belediyesi "Aşık Veysel’e selam" adıyla açtığı sergi ve düzenlediği konserle ölümünün 44. Yıldönümünde ünlü ozanı andı.

Kültür Sanat 21.03.2017, 23:39 21.03.2017, 23:53
Pendik Belediyesi Aşık Veysel’i andı  

Pendik Belediyesi halk ozanı Aşık Veysel’i ölümünün 44. Yılında  düzenlediği etkinlikleandı.  

Aşık Veysel Şatıroğlu’nu ölümünün 44. yıldönümü nedeniyle "Aşık Veysel’e Selam” adıyla sergi açın Pendik belediyesi düzenlenen etkinliğin 30 Mart'a kadar devam edeceğini bildirdi.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan Zeliha Akçaoğlu’na kadar 33 sanatçının Aşık Veysel’den ve eserlerinden ilham alarak yapılan resim, minyatür ve çizimlerden oluşuyor.  

Serginin açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Aşık Veysel’in torunu Gündüz Şatıroğlu ile Aşık Veysel dostları katıldı.


Programa ev sahipliği yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptığı konuşmada Aşık Veysel’in taşıdığı özelliklere dikkat çekti.  Dr. Şahin; “Aşık Veysel hayatıyla sözleriyle herkese rehberlik edecek timsalde biri. Biz 5 duyusu sağlam biriyiz onun görebildiklerinin çoğunun farkında bile değiliz. Aslında eksiklik kimde ona bakmak lazım. Biz hayat içinde sele kapılmış kütük gibi gidiyorsak alayımıza geçmiş olsun. Okumamış bir irfan adamının akademilerde üniversitelerdeki alimlere ders verdiğini ibretle görüyoruz” diye konuştu.
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu